W ramach 9 kolejki Premier League Chelsea na Stamford Bridge podjęła Arsenal. Był to pierwszy mecz obu drużyn po przerwie reprezentacyjnej.

Chelsea miała okazję już w pierwszych minutach, kiedy po zamieszaniu w polu karnym do piłki w okolicy 16 metra dopadł Enzo Fernandez. Uderzył z pierwszej piłki, jednak uderzył za wysoko. Chwilę później, Cole Palmer otrzymał żółtą kartkę za faul na Gabrielu Jesusie.

W 12. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, Mykhaylo Mudryk uderzył głową, jednak Saliba zablokował piłkę ręką. Sędzia kontynuował grę, ale po chwili podszedł do stanowiska VAR i przyznał rzut karny gospodarzom. Do strzału podszedł Cole Palmer i pewnym uderzeniem w lewy dolny róg pokonał Davida Rayę.

W 29. minucie po podaniu Gallaghera, Palmer uderzył ze skraju pola karnego na bramkę Arsenalu, jednak chybił o kilkanaście centymetrów.

Pod koniec pierwszej połowy po ładnym rozegraniu akcji przez Chelsea, okazję do strzału  sprzed pola karnego miał Malo Gusto, ale podobnie jak Enzo, uderzył nad bramką hiszpańskiego bramkarza. Niedługo później Thiago Silva otrzymał żółtą kartkę. Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej części spotkania, ale poza strzałem Fernandeza z dystansu prosto w Rayę, nie wydarzyło się nic ciekawego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

Po rozpoczęciu drugiej połowy na lewej stronie boiska znalazł się Mykhaylo Mudryk. Ukrainiec prawdopodobnie próbował dośrodkować, jednak piłka skręciła i wpadła do bramki nad interweniującym bramkarzem.

W 57. minucie David Raya popełnił błąd, źle podając piłkę, którą od razu przejął Cole Palmer. Anglik próbował wyminąć bramkarza, ale nie dał rady oddać strzału i piłka wyszłą na rzut rożny.

W 66. minucie z boiska zszedł Mudryk. Zastąpił go Nicolas Jackson.

W 70. minucie Cole Palmer miał szansę uderzyć sprzed pola karnego, ale uderzył za lekko i obok bramki. Chwilę później Marc Cucurella dostał źółtą kartkę.

W 77. minucie Robert Sanchez zagrał piłkę do Conora Gallaghera. Do podania pierwszy dopadł Declan Rice, który uderzył z pierwszej piłki na odsłoniętą część bramki Hiszpana.

Gdy na zegarze wybiła 82 minuta, Mauricio Pochettino postanowił wykonać podwójną zmianę. Na boisku Raheema Sterlinga zastąpił Noni Madueke, a Cole’a Palmera, Reece James. Niedługo później Arsenal wyrównał. Saka dośrodkował piłkę w pole karne do Trossarda, który zgubił krycie Malo Gusto i wślizgiem wbił piłkę do bramki Sancheza.

Sędzia doliczył 7 minut do końca drugiej połowy. 3 minuty przed końcem spotkania, Nicolas Jackson znalazł się w polu karnym, jednak miał na plecach obrońcę i uderzył lekko na bramkę Rayi, który bez problemu złapał ją.

Mecz ostatecznie zakończył się remisem. Arsenal pozostał jak na razie niepokonany w tym sezonie Premier League.