Piłkarz Lechii Gdańsk, Iwan Żelizko w wywiadzie udzielonym dla portalu lechia.gda.pl wypowiedział się na temat Mychajło Mudryka.

Mychajło Mudryk trafiał do Chelsea w 2023 jako jeden z najbardziej obiecujących ukraińskich piłkarzy. Skrzydłowy ma jednak problemy z wejściem na swój najwyższy poziom i regularnie zawodzi kibiców swoją grą, która nieraz pozostawia wiele do życzenia.

O potencjale Mudryka wypowiedział się jego kolega z młodzieżowej reprezentacji Ukrainy i zawodnik Lechii Gdańsk, Iwan Żelizko. Obaj piłkarze spotkali się w drużynie narodowej podczas ubiegłorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy. O skrzydłowego Chelsea pomocnika zapytał redaktor serwisu lechia.gda.pl, Kajetan Sawicz.

To ciężkie, dla niego, dla każdego innego zawodnika, aby przyjść do klubu ze światowego topu, z topowej ligi. Kosztował dużo pieniędzy. Może mieć więc presję z tego powodu. On jest już gwiazdą, a będzie jeszcze lepszy.

W minionym sezonie Mudryk rozegrał dla Chelsea 41 spotkań. W tym zdobył siedem bramek oraz zanotował dwie asysty. Po zakończonej kampanii udał się z reprezentacją Ukrainy na Euro 2024. Tam jego zespół nie zdołał jednak wyjść z grupy.

ŹRÓDŁOlechia.gda.pl