Chelsea tak jak wszystkie inne wielkie kluby wysłała swoich skautów na Euro 2024. Jak przekonuje Nicolo Schira, jeden z wysłanników The Blues był obecne na meczu Włochy – Albania.

Obiektem zainteresowania Chelsea według włoskiego dziennikarza ma być gwiazda reprezentacji Azzurri. The Blues chcą wzmocnić defensywę i na ich radarze znajduje się Riccardo Calafiori. Wielkim fanem talentu młodego gracza ma być Enzo Maresca.

Lewonożny stoper rozegrał bardzo dobre spotkanie przeciwko Albanii i ma za sobą wyśmienity sezon w Serie A z Bologną. 22-latek z powodzeniem może także występować na lewej stronie obrony i niezwykle komfortowo czuje się z piłką przy nodze, przez co lubi podłączyć się do ataku.

Chelsea nie jest jednak jedynym klubem, któremu imponuje Calafiori. Wychowanek AS Romy od długiego czasu znajduje się też na celowniku Juventusu i samemu piłkarzowi niezmiernie podoba się wizja przeprowadzki do Turynu. Schira przekonuje, że zawodnik ma już nawet porozumienie ze Starą Damą w sprawie kontraktu do 2029 roku. Na Allianz Stadium zarabiałby 2,2 miliona euro rocznie.

Problemem dla Juventusu jest jednak wycena piłkarza przez jego obecnego pracodawcę. Bologna za swoją gwiazdę domaga się około 40 milionów euro. Wynika to z faktu, że 50% od przyszłej sprzedaży Calafioriego zagwarantował sobie jego były klub, FC Basel.

ŹRÓDŁONicolo Schira