Chelsea sfinalizowała swój pierwszy letni transfer. Nowym graczem The Blues został Tosin Adarabioyo.

Anglik został tym samym pierwszym wzmocnieniem „Ery Enzo Mareski” na Stamford Bridge. Adarabioyo przeniesie się do Chelsea z jej lokalnego rywala, Fulham.

The Blues nie zapłacą jednak nic swojemu sąsiadowi. 26-letni defensor zmienił klub po wygaśnięciu swojego kontraktu jako wolny zawodnik. Z Chelsea związał się natomiast umową na 4 lata.

Chelsea to wielki klub, a dla mnie to zamknięcie pełnego koła. Urodziłem się trzy mile od Stamford Bridge i tutaj zaliczyłem swój profesjonalny debiut – powiedział Adarabioyo.

Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę się doczekać, aby pomóc klubowi iść w tym kierunku, w którym chce – skomentował swój transfer obrońca.

Adarabioyo to mierzący niemal dwa metry wzrostu środkowy obrońca. Anglik nigeryjskiego pochodzenia jest wychowankiem Manchesteru City, ale od wielu lat z powodzeniem grał dla Fulham. W przeszłości doświadczenie zbierał także na wypożyczeniach w West Bromie oraz Blackburn.

Podczas minionego sezonu Premier League 26-latek rozegrał 20 spotkań. Zdobył w nich dwie bramki. Dla Fulham rozegrał 132 oficjalne mecze.

ŹRÓDŁOChelsea FC