Mauricio Pochettino wziął udział w konferencji prasowej po spotkaniu z West Hamem.

Musisz być zachwycony…

-Jestem bardzo szczęśliwy. To kontynuacja tego samego uczucia po czwartku, utrzymanie tempa. Występ był fantastyczny pod każdym względem. Myślę, że tak, jestem bardzo zadowolony. Zawodnicy zasługują na wielkie uznanie, ponieważ po kilku dniach, ponownie zagrali na wysokim poziomie, ogromne uznanie dla nich.

Co zmieniło się w Chelsea?

-Asysta Noniego do Jacksona, która pokazała, że się uczymy, że jesteśmy mądrzy. Sytuacja z karnym przeciwko Evertonowi, otrzymaliśmy tyle krytyki, ale młody zespół zawsze musi popełniać błędy. Musisz doświadczyć takiej sytuacji, aby się poprawić.

-Dzisiejsza akcja Noniego pokazała, jak zawodnicy zaczęli czuć się między sobą. To zawsze jest proces, który wymaga czasu. Może potrwać miesiąc, sześć miesięcy lub rok, ale najważniejsze jest to, że zaczęli ustalać zasady, zaczęli żyć jak zespół.

-Jestem z tego bardzo zadowolony. Jesteśmy tu po to, aby pomóc im rosnąć, być bardziej dojrzałymi i poprawiać się w każdym aspekcie. To ogromny krok, ale jest to krok, który chcieliśmy osiągnąć. Teraz chodzi o ewolucję w innych aspektach i możliwość ewolucji taktycznej, ale bez zasad nie można ewoluować w innych aspektach.

Czy nastąpiła zmiana mentalności?

-Kto zna się na piłce nożnej, wie, że proces budowania zespołu jest najtrudniejszy, ponieważ trzeba mieć wiedzę i zdolność do rozpracowania każdego pojedynczego gracza. Muszą poczuć pewność siebie, muszą zaufać nam, sztabowi trenerskiemu i musimy wspólnie stworzyć tę więź.

-Następnie musisz zacząć identyfikować zawodników w różnych aspektach, czego potrzebują, aby występować i pokazać swoją jakość. Ten proces zawsze będzie wymagał czasu, tym bardziej w tych okolicznościach, które mieliśmy od początku sezonu.

-Po Tottenhamie powiedziałem, że sposób, w jaki rywalizowaliśmy, jest fantastyczny, a następnie utrzymaliśmy ten impet. Myślę, że ten zespół rozwija się bardzo szybko, ponieważ jest to minimalny standard, którego potrzebujemy, jeśli chcemy rywalizować w tej lidze.

-Dojrzałość Noniego, aby nie być samolubnym i dawać asysty. To są bardzo pozytywne rzeczy. Teraz wszystko idzie szybko i będzie fajnie, bo mamy jakość.

Czy zakwalifikowanie się do rozgrywek europejskich byłoby udanym sezonem?

-Nie chcę nic mówić, ponieważ od początku sezonu mówiłem, że celem zawsze jest zwycięstwo, ponieważ jesteśmy Chelsea, ale to stworzyło zbyt dużą presję. Drużyna skupi się teraz na odpoczynku jutro i we wtorek zaczynamy przygotowania do sobotniego meczu.

-Naszym celem jest dojrzałość, utrzymanie tempa i rywalizacja, poprawa w każdym meczu. Postaramy się zakwalifikować. To będzie dobre dla drużyny i zawodników, aby być w tych rozgrywkach w przyszłym sezonie.

-Ale nie mogę powiedzieć, że będzie to udany sezon, skoro nie zdobyliśmy żadnego trofeum. W Chelsea trzeba wygrywać. Rzeczywistość była naprawdę, naprawdę trudna od pierwszego dnia do dnia dzisiejszego.

-Sztab jest szczęśliwy, piłkarze są bardzo szczęśliwi, ponieważ w naprawdę trudnych chwilach wciąż naciskamy. Wciąż wierzymy i nigdy się nie poddajemy. Nawet w takich okolicznościach byliśmy tam. To ważna rzecz, gdy mówimy o doświadczeniu, jakości i zdolności do radzenia sobie z różnymi rzeczami.

Jak bardzo jesteś zadowolony z rozwoju Cucurelli w jego nowej roli?

-Zanim wdrożysz taką rolę, musisz zbudować wiarę, pewność siebie, zaufanie, zespół musi konkurować. Ewolucja taktyczna, którą my, sztab trenerski, mamy w głowach- tak, zastosujemy ją w przyszłości, ale trzeba pamiętać, że nie możesz siedzieć, jeśli nie masz krzesła. Musisz zbudować krzesło.

-Priorytety w piłce nożnej są jak priorytety inżyniera, który ma zbudować dom. Chcesz szybko zobaczyć ładne meble, chcesz tam mieszkać. Dlatego czasami popełniamy błąd, gdy oceniamy pracę ludzi, sztabu trenerskiego i młodych zawodników.

 

ŹRÓDŁOfootball.london