Wciąż w Chelsea waży się los Mauricio Pochettino. Jak przekonuje The Athletic władze The Blues mają przygotowane trzy scenariusze dotyczące przyszłości swojego menedżera.

Według wielu kibiców Pochettino ostatecznie wywiązał się ze swoich obowiązków całkiem nieźle i przywrócił Chelsea możliwość gry w Europie. Dla działaczy zespołu ze Stamford Bridge to wciąż może być jednak za mało.

Władze The Blues mają przygotowane trzy potencjalne rozwiązania dotyczące przyszłości argentyńskiego szkoleniowca. Pierwszy plan zakłada aktywowanie klauzuli dotyczącej przedłużenie umowy trenera o kolejne 12 miesięcy, co sprawiłoby, że jego kontrakt wygaśnie dopiero wraz z końcem czerwca 2026 roku. Drugą opcją jest zaoferowanie 52-latkowi jeszcze dłuższej umowy.

Oba te pomysły są ściśle związane z faktem, że Chelsea latem 2025, czyli wtedy kiedy wygasa obecny kontrakt Argentyńczyka, zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata. Działacze Chelsea pragną uniknąć sytuacji, w której mogliby potencjalnie zostać bez menedżera na ten prestiżowy turniej.

Ostatnim scenariuszem jest rozwiązanie umowy z trenerem i zatrudnienie nowego menedżera, który zająłby miejsce Argentyńczyka. Wśród faworytów w potencjalnej walce o posadę na Stamford Bridge wymienia się Kierana McKenne oraz Rubena Amorima.

Ostateczna decyzja ma zostać podjęta w ciągu najbliższych dni.

ŹRÓDŁOThe Athletic