Chelsea na Stamford Bridge podjęła Leicester City, w ramach ćwierćfinału FA Cup.

W 13. minucie w polu karnym z piłką znalazł się Nicolas Jackson. Ładnie wyminął obrońcę Leicester i podał na pustą bramkę do wbiegającego Marca Cucurelli. Ten bezproblemowo umieścił piłkę w siatce. Był to pierwszy udział przy bramce hiszpańskiego obrońcy w tym sezonie.

Obie drużyny grały raczej zachowawczo, nie oddając dużo groźnych strzałów na swoje bramki. Szansa pojawiła się gdy w 25. minucie na skrzydle znalazł się Malo Gusto. Posłał płaskie dośrodkowanie, które przeleciało koło Mudryka i Jacksona, trafiając pod nogi Sterlinga. Miał on czystą pozycję do oddania strzału, jednak został sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny, który wyegzekwować miał właśnie Anglik. Uderzył lekko, blisko środka i obronił to polski bramkarz Leicester, Jakub Stolarczyk. Wynik pozostał niezmieniony.

Raheem Sterling pod koniec pierwszej połowy dostał świetne podanie od Caicedo, wychodząc sam na sam, jednak fatalnie przestrzelił. Stosunkowo szybko się zrehabilitował, bo przechwycił piłkę po wyrzucie z autu, wbiegł w pole karne i podał na piąty metr do Palmera, który umieścił piłkę w siatce, podwyższając prowadzenie na 2:0. Sędzia doliczył 3 minuty do pierwszej części spotkania, w których nic się nie wydarzyło. Pierwsza połowa zakończyła się.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Leicester strzeliło bramkę kontaktową. Znaczy, nie do końca Leicester. Axel Disasi po wyrzucie z autu miał na plecach obrońcę i próbując zagrać do wysuniętego we własnym polu karnym, skierował piłkę do własnej siatki.

Goście złapali wiatr w żagle i już po kilkunastu minutach doprowadzili do wyrównania. Stephy Mavididi znalazł się na skraju pola karnego. Zszedł do środka i uderzył na dalszy słupek. Sanchez nie dał rady tego obronić i wynik na tablicy wyników zmienił się na 2:2.

W 73. minucie Nicolas Jackson wychodził praktycznie sam na sam, jednak został sfaulowany tuż przed polem karnym. Sędzia na początku podyktował rzut karny oraz wlepił żółtą kartkę, jednak po analizie VAR zmienił swoją decyzję. Gospodarze mieli wznowić grę z rzutu wolnego, ale zawodnik Leicester otrzymał czerwony kartonik. Chwilę później na zmianę zdecydował się Mauricio Pochettino i Mudryka na boisku zastąpił Carney Chukwuemeka.

Pod koniec meczu argentyński szkoleniowiec przeprowadził kolejne zmiany. Raheema Sterlinga zmienił Noni Madueke, a Cucurellę Ben Chilwell. Sędzia doliczył 8 minut do końca spotkania, a chwilę po tym ogłoszeniu, Chelsea objęłą prowadzenie. Carney Chukwuemeka rozegrał dwójkową akcję z Palmerem w polu karnym. Ten drugi asystował przepięknym podaniem piętką na sam na sam z bramkarzem, którego nie dało się zmarnować. Chelsea w końcówce objęła prowadzenie.

Na koniec cudowną indywidualną akcją popisał się Noni Madueke. Przed polem karnym wyminął dwóch zawodników, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i uderzył w górny róg bramki Stolarczyka. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gospodarzy.