Chelsea w 1/8 finału FA Cup mierzyła się z Leeds United. Ostatecznie The Blues wygrali ten mecz i awansowali do następnej rundy prestiżowego pucharu.

Spotkanie rozpoczęło się od sporej walki w środku pola i akcji z obu stron. Jednak to Leeds United pierwsze wyszło na prowadzenie już w 9. minucie.

Bramkę Chelsea sprezentowała im sama. Po niezwykle niedokładnym rozegraniu ze strony Disasiego do piłki dopadł Jaidon Anthony i wystawił ją do Mateo Josepha, który bezproblemowo umieścił futbolówkę w siatce. The Blues już od początku meczu musieli odrabiać straty.

Podopiecznym Mauricio Pochettino udało się to dość szybko. Już w 15. minucie. Po szybkim rozegraniu piłki Moises Caicedo posłał prostopadłe podanie w pole karne do Nicolasa Jacksona. Senegalczyk silnym uderzeniem zdołał zmieścić piłkę między nogami Mesliera i doprowadził do wyrównania.

The Blues przeważali i w 35. minucie zaznaczyli swoją dobrą grę bramką. Po ładnym rozegraniu piłkę w pole karne posłał Raheem Sterling, a tam dopadł do niej Mychajło Mudryk. Reprezentant Ukrainy precyzyjnym strzałem bez przyjęcia pokonał bramkarza Leeds i wyprowadził Chelsea na prowadzenie.

Do końca pierwszej części spotkania zarówno piłkarze Chelsea, jak i Leeds mieli kilka zrywów ofensywnych, ale ostatecznie żadnej z ekip nie udało się zdobyć kolejnej bramki. The Blues na przerwę schodzili prowadząc 2:1.

Po przerwie to jednak Leeds było zdecydowanie bardziej aktywne i już w 59. minucie swój dublet skompletował Joseph. Młody zawodnik dobrze strzałem głową wykończył dośrodkowanie z lewej strony boiska od Jaidona Anthony’ego.

Tuż po tej bramce na zmiany zdecydował się Mauricio Pochettino. Na boisku zameldowali się Ben Chilwell oraz Conor Gallagher. Swoje występy zakończyli natomiast Malo Gusto oraz Noni Madueke.

Joseph w 72. minucie miał genialną okazję do skompletowania hat-tricka, jednak nieczysto uderzył w piłkę głową. Futbolówkę po tym kiksie wybił Trevoh Chalobah. Leeds jednak w drugiej połowie było zdecydowanie lepszą ekipą.

Niedługo po tej sytuacji na placu boju zameldowali się Cole Palmer oraz Levi Colwill. Zastąpili na nim Gilchrista oraz Sterlinga.

Chelsea w 90. minucie zdołała wyjść na prowadzenie! Bramkę a wagę awansu dla The Blues zdobył Conor Gallagher, który świetnie opanował piłkę po podaniu Enzo Fernandeza i pewnie pokonał bramkarza.

Do końca spotkania Leeds nie zdołało już zagrozić bramce strzeżonej przez Roberta Sancheza i to The Blues mogli cieszyć się z awansu do następnej rundy FA Cup. Podopieczni Pochettino zmierzą się tam z Leicester City.