Chelsea podjęła Blackburn Rovers na Stamford Bridge w ramach 1/8 finału Carabao Cup. Drużyna z Londynu przegrała swój ostatni mecz z Brentdford.

Chelsea miała okazję kilkanaście sekund po rozpoczęciu meczu, gdy po szybkim podaniu Enzo Fernandeza, w dobrej sytuacji znalazł się Nicolas Jackson. Jego strzał został zablokowany.

Gospodarze nieudolnie atakowali bramkę Blackburn, ponieważ większość ich strzałów była blokowana lub w ogóle ich nie oddawali. Dopiero w 16 minucie Reece James uderzył celnie na bramkę, jednak bramkarz obronił ten strzał.

W 24. minucie Reece James oddał strzał ze skraju pola karnego, ale piłka minęła słupek o kilka centymetrów. Minutę później na bramkę strzelił Enzo Fernandez, jednak bramkarz Blackburn obronił.

W 30. minucie powracający po kontuzji Benoit Badiashille, po zamieszaniu w polu karnym dostał piłkę na 11 metrze i umieścił ją w siatce.

Blackburn nie tworzyło sobie zbyt dużo sytuacji, ale w 35. minucie jeden z zawodników gości znalazł się w polu karnym i próbował dośrodkować. Conor Gallagher zablokował piłkę ręką, jednak sędzia nie wskazał na wapno.

Tuż przed przerwą Blackburn Rovers doszli do groźnej sytuacji, jednak zawodnik gości nie trafił czysto w piłkę, a Sanchez tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej części spotkania, przez które nie wydarzyło się nic ciekawego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla The Blues.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy do kolejnej sytuacji doszli goście, jednak zawodnik Blackburn uderzył niecelnie i lekko na bramkę Sancheza. Dopiero 15 minut później groźną sytuację stworzył sobie Cole Palmer, kiedy to uderzył z ostrego kąta na bramkę Blackburn, jednak piłka po muśnięciu piłki przez bramkarza, Chelsea otrzymała rzut rożny. Chwilę później Palmer wykonując udany pressing przechwycił piłkę, którą przejął Raheem Sterling i finezyjnym uderzeniem podwyższył wynik spotkania na 2:0.

W 61. minucie Mauricio Pochettino przeprowadził podwójną zmianę. Badiashille zastąpił Levi Colwill, a Reece’a Jamesa, Malo Gusto.

Dopiero w 75. minucie wydarzyło się coś interesującego. Conor Gallagher uderzył z daleka, jednak piłka minęła bramkę. Chwilę później boisko opuścił Nicolas Jackson, a zastąpił go Moises Caicedo.

W 83 minucie Raheem Sterling uderzył z ostrego kąta na bramkę, ale piłka minęła słupek i wyszła na aut bramkowy. 3 minuty później Pochettino dokonał podwójnej zmiany. Boisko opuścił Cole Palmer i Enzo Fernandez, a zastąpili ich Noni Madueke i Alex Matos.

Sędzia doliczył 4 minuty do końca meczu. Chwilę później ze skraju pola karnego na bramkę uderzył Malo Gusto, jednak piłka poleciała nad bramką. Na koniec Blackburn miało dobrą akcję, jednak zawodnik gości nie pokonał z bliska Sancheza. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a Chelsea zameldowała się w ćwierćfinale Carabao Cup.