Jednym z głównych celów transferowych Chelsea na najbliższe okno transferowe ma być pozyskanie nowego napastnika.

Nowy snajper zdaje się potrzebny na gwałt ekipie Mauricio Pochettino, która należy obecnie do drużyn, które marnują najwięcej sytuacji w Premier League. Sporo z tych świetnych okazji marnuje obecny napastnik The Blues, Nicolas Jackson.

Sprowadzenie Senegalczykowi nowego rywala w walce o skład zdaje się więc naturalnym posunięciem, które wyjdzie na dobre całej drużynie. Chelsea w celu wybrania najlepszego zawodnika ma nawet nagiąć swoją politykę transferową.

Odkąd klub ze Stamford Bridge przejęło międzynarodowe konsorcjum z Toddem Boehly na czele widoczna jest zmiana w sposobie przeprowadzania transferów. Chelsea obecnie szuka bardzo młodych zawodników z olbrzymim potencjałem. Tym razem ma być jednak inaczej.

Nowy napastnik ma być nieco starszy od reszty pozyskanych przez drużynę przez ostatni rok piłkarzy. Sztab rekrutacyjny The Blues szuka zawodnika, który jest już bardziej doświadczony i ustabilizowany pod względem stylu gry oraz formy.

Media w kontekście wzmocnienia ofensywy Cheslea wymieniają kilku kandydatów. Najgłośniej przez ostatnie miesiące mówi się natomiast o dwóch snajperach. Są nimi Ivan Toney oraz Victor Osimhen.

ŹRÓDŁOBen Jacobs