Chelsea w 8 kolejce Premier League zmierzyła się z Burnley na ich terenie.

Przez pierwsze 10 minut spotkania nie wydarzyło się nic interesującego, poza rzutem rożnym dla Chelsea. Żadna z drużyn nie oddała też groźnego strzału na bramkę drugiej strony.

Chelsea zdecydowanie przeważała w posiadaniu piłki, jednak nie przynosiło to korzyści. Dopiero w 13. minucie, Raheem Sterling poważnie zagroził bramce Trafforda. Anglik zszedł do środka i uderzył na dalszy słupek, jednak piłka minęła bramkę. Burnley minutę później, przeprowadziło szybką akcję, po której padła bramka otwierająca wynik spotkania. Foster wyminął dwóch zawodników Chelsea i podał do Odoberta, którego krycie zgubił Marc Cucurella. Skrzydłowy szybko umieścił piłkę w siatce.

Przez następne pół godziny, żadna z drużyn nie stworzyła sobie groźnej sytuacji bramkowej. Najciekawszymi momentami, były długie podania londyńczyków, w pole karne, które nie kończyły się strzałem. Jednak Chelsea nie potrzebowała strzelać na bramkę, żeby wyrównać, ponieważ zawodnik Burnley skierował piłkę do bramki, po próbie płaskiego dośrodkowania Raheema Sterlinga.

Od razu po rozpoczęciu drugiej połowy na boisku pojawił się Nicolas Jackson. Zmienił on Armando Broję. Chwilę później, sędzia podjął decyzję o przyznaniu rzutu karnego dla gości po faulu na Raheemie Sterlingu. Do jedenastki podszedł Cole Palmer i pewnym strzałem w dolny róg bramki pokonał bramkarza Burnley. Był to jego pierwszy gol w barwach Chelsea.

Następne 20 minut wyglądało bardzo podobnie do całej reszty spotkania. Sytuację zmienił po raz kolejny Raheem Sterling, który po podaniu Conora Gallaghera wbiegł w pole karne i podwyższył wynik spotkania na 3:1. Bramka została poddana analizie VAR, jednak ostatecznie została uznana.

W drużynie gospodarzy ewidentnie podupadły morale co miało swój efekt 10 minut później. Cole Palmer dostał piłkę w polu karnym i podał ją do Jacksona. Ten przełożył ją sobie i oddał strzał na bramkę Stufforda i tym samym strzelił 4 bramkę dla Chelsea w tym spotkaniu.

W 82. minucie Mauricio Pochettino przeprowadził drugą zmianę. Na boisko wszedł Mykhailo Mudryk, który zastąpił Raheema Sterlinga.

W 86. minucie na boisko wbiegł Ian Maatsen. Zastąpił on Cole’a Palmera.

W końcówce Burnley oddało groźny strzał na bramkę Sancheza, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Mecz zakończył się wynikiem 4:1.