Legenda Chelsea już w krótce może dołączyć do osób posiadających udziały w zespole z Londynu.

John Terry jest jedną z najbardziej zasłużonych postaci w historii The Blues. Anglik zajmuje 3 miejsce w statystyce największej liczby rozegranych meczów dla klubu z Stamford Bridge. Ostatnio Terry pracował z młodzieżowymi drużynami Chelsea, jednak jego rola w klubie może wkrótce się zmienić.

Były kapitan The Blues wraz z Harleyem Kisbergiem jest zainteresowany pozyskaniem 10% udziałów od konsorcjum Todda Boehly’ego, ponieważ jak powszechnie wiadomo aż 60% udziałów posiada Clearlake capital a reszta jest podzielona między Amerykanina, Hansjorg Wyss’a oraz Marka Waltera. Co ciekawe do Terrego oraz jego przyjaciela będą mogli dołączyć również fani którzy takową opcję będą mieli dzięki inwestowaniu przez platformie Primary Bid. Póki co nie wiadomo ile wyniósłby zakup 10% udziałów o ile w ogóle Boehly będzie chętny do sprzedaży. Anglik liczy jednak na powodzenie ponieważ chciałby pomóc klubowi w nowych inwestycjach takich jak budowa nowego stadionu czy też zbudowanie siatki klubów.

Nie jest to pierwsza próba zostanie udziałowcem przez Johna Terrego. W 2022 roku był on częścią konsorcjum ,,True Blues” jednak ostatecznie przetarg wygrał Boehly..

Źródło: Matt Law