Za nami sezon 2022/2023, który był pierwszym pełnym rokiem z nowymi właścicielami Chelsea. Postanowili oni wysłać wiadomość do fanów po ponad roku z klubem:

„Minął już ponad rok od kiedy, sfinalizowaliśmy zakup Chelsea. To był i jest dla nas przywilej, być opiekunami tego wspaniałego klubu. 12 miesięcy za nami, a więc chcemy wykorzystać okazję, żeby powiedzieć coś bezpośrednio do was, do naszych fanów, co myślimy o tym sezonie.

Naszą obietnicą, było to, żebyście mogli być z nas dumni. Jesteśmy całkowicie oddani temu celowi i zrównoważonemu sukcesowi naszego klubu. Zdajemy sobie sprawę, z wielkiego potencjału drzemiącego w tym klubie, który musimy rozwinąć i bierzemy to zadanie zupełnie na poważnie. Każdy kto tu pracuje, jest całkowicie skoncentrowany na pchaniu nas do przodu.

Z pewnością, dla naszej drużyny mężczyzn, był to rozczarowujący sezon, i było wiele rzeczy, które mogliśmy zrobić i zrobimy lepiej. Pomimo tych trudnych okresów, nasi fani wspierali naszych piłkarz i naszą drużynę, w całym kraju i Europie, z niezachwianą lojalnością. Nie możemy być bardziej wdzięczni, za wasze wsparcie. Atmosfera, na Stamford Bridge, gdy graliśmy z Borussią Dortmund, zapadnie w naszej pamięci na długo, i będzie stanowiła punkt odniesienia, tego gdzie chcemy być.

Nasza kobieca drużyna, celebrowała kolejny świetny sezon, wygrywając podwójną koronę, z bezprecedensowym czwartym tytułem WSL i trzecim z rzędu pucharem Anglii. Chociaż przegraliśmy w Lidze Mistrzów, drużyna grała przed niesamowitą publicznością na Stamford Bridge i pokazała swoją jakość przeciwko najlepszym Europejskim zespołom. Nie ma wystarczająco dużo pozytywnych rzeczy, które możemy powiedzieć o Emmie Hayes, jej sztabie i składzie, którzy mierzyli się z kontuzjami, przeciwnościami losu i okresem absencji Emmy. Ich charakter i głód zwycięstwa nie ma sobie równych. Ucieszyliśmy się również, gdy zobaczyliśmy, że Emma dostała tytuł LMA’s WSL Menadżerki roku, a Sam Kerr wygrała tytuł Piłkarki Roku FWA drugi rok z rzędu.

Pomimo wszystkich wyzwań, które przyniósł nam poprzedni rok, jesteśmy optymistycznie nastawieni do przyszłości. Nie możemy się doczekać, przywitania na ławce trenerskiej Mauricio Pochettino, w Lipcu. Budujemy nowe, nowoczesne struktury skautingu, rozpoznawania talentów, i struktury rekrutacji w naszym dziale sportowym, prowadzonym przez Laurence Stewarta i Paula Winstanleya, które pomogą nam zidentyfikować i przetransformować skład, z wielkimi talentami, w skład, który będzie cały czas w walce o wygranie Premier League, krajowych pucharów oraz konkurować i wygrać najważniejsze trofea Europejskie. Zatrudniliśmy również Chrisa Juraska, który będzie kierował naszą działalności poza boiskową, co pomoże nam być bardziej, zrównoważonymi na boisku.

Sukces, w który celujemy jest dla nas możliwy, tylko ze wsparciem fanów. Jesteśmy dumni ze stworzenia Fanowskiej Rady Doradczej, która spotka się, pierwszy raz, podczas tego lata i jesteśmy pewni, że jej nowi członkowie, zapewnią was, że jesteście w centrum podejmowania decyzji w klubie. Będziemy nadal dbać o to, żeby wasze głosy były słyszane w przyszłości.

Na razie w imieniu całego zarządu i klubu, dziękujemy wam za wasze wsparcie. Mamy nadzieję, że będziecie mieli wspaniałe lato, i nie możemy się doczekać, że powitać was na Stamford Bridge w Sierpniu.”