Graham Potter wziął udział w konferencji przed niedzielnym spotkaniem z Crystal Palace.

Nadchodzące spotkanie

-Musimy wyzdrowieć. Musimy dojść do siebie po rozczarowującym meczu z Fulham. Musimy ocenić wszystkich zawodników pod kątem rekonwalescencji i kontuzji, niezależnie od tego, co mamy. Musimy być pozytywni i iść do przodu. To kolejne derby Londynu przeciwko drużynie z niebezpiecznymi zawodnikami. Musimy więc być dobrzy i przygotować odpowiednio naszą drużynę.

-Myślę, że Patrick Vieira wykonał fantastyczną pracę, odkąd tam jest. Zawsze mają niebezpiecznych zawodników, młodych zawodników, więc może nie są tak konsekwentni, jak by chcieli, ale jakość, którą mają- Eze, Olise, Zaha oczywiście- to zawodnicy, którzy potrafią dobrze dryblować, atakować, wygrywać sytuacje jeden na jeden. Poprawili się w fazie budowania gry, ich dwójka środkowych obrońców jest bardzo dobra. Są ciężkim i dobrym zespołem.

Joao Felix

-Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że straciliśmy go na najbliższe trzy mecze, ponieważ on został tu wypożyczony, aby grać. Widzieliście jego jakość, gdy był na boisku. Strata go na trzy mecze to dla nas prawdziwy cios, ale nic na to nie poradzimy. Po prostu musimy iść dalej.

Ilość kontuzji w zespole

-Ciągle szukamy przyczyny tej sytuacji. Sprawdzamy, jak to się dzieje i próbujemy ocenić całość. Czasami trudno jest dowiedzieć się wszystkiego, gdy przychodzisz tu w trakcie sezonu. Jest w tym wszystkim trochę pecha, a także nauki dla nas wszystkich, jeśli chodzi o to, jak możemy się w tym poprawić.

-W tym momencie jeszcze nie opanowałem wszystkiego, jeśli chodzi o przyczyny takiej ilości kontuzji. Są to różne problemy, nie ma w tym wzorca. To nie jest tak, że jesteśmy przetrenowani lub coś w tym stylu. Jest to po prostu coś, czego z pewnością potrzebujemy, aby dotrzeć do sedna sprawy.

Pierre-Emerick Aubameyang

-Wciąż jest z nami. Miał problemy z plecami po meczu z Manchesterem City, dlatego był nieobecny w Pucharze Anglii. Z Fulham po prostu zagrał Kai Havertz. Pierre jest w naszej drużynie i jest dla nas ważny. Jestem pewien, że pomoże nam iść naprzód.

Christian Pulisic

-Nigdy nie rozważano jego odejścia. Teraz wypadł z gry na kilka miesięcy. Jest rozczarowany, ale optymistycznie myśli o tym, żeby wrócić szybciej niż w dwa miesiące. Na razie trzyma kciuki i ma nadzieję, że jego rehabilitacja pójdzie dobrze.

ŹRÓDŁOfootball.london