Po zaciętym spotkaniu na Stamford Bridge, które ostatecznie Chelsea przegrała z Manchesterem City 0:1, Graham Potter wziął udział w konferencji prasowej.

 

Sytuacja w tabeli

-W miejscu, w którym obecnie się znajdujemy, skupianie się na tym, co się stanie za 5 miesięcy, nie jest dobrą drogą. Musimy pracować razem, występować tak, jak wystąpiliśmy dziś, trzymać się razem jako klub i iść naprzód.

Forma zespołu 

-Jeśli mamy analizować nasze mecze tylko pod względem liczby punktów, to nie mam z czym się spierać. Są niestety czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Dziś porażka po w miarę dobrym spotkaniu, porażka z Newcastle 1:0 w momencie, kiedy w zespole było 9 kontuzjowanych piłkarzy, porażka 1:0 z Arsenalem, zły dzień z Brighton, remis z Manchesterem United, remis z Brentford, remis z Nottingham. Więc jeśli chodzi o zdobyte punkty, to trudno się z tym spierać. Marginesy błędów w Premier League, są naprawdę małe. Dla mnie chodzi bardziej o to, jak gramy i myślę, że dziś zrobiliśmy w tej sferze krok do przodu.

Ocena meczu

-Myślę, że dziś było wiele pozytywów, jeśli chodzi o występ. Podobali mi się dziś piłkarze i sposób, w jaki chcieli grać. Graliśmy przeciwko topowej drużynie i poziom naszej gry dziś był bardzo dobry. Było dużo ducha walki, strzał w słupek, mieliśmy swoje inne sytuacje, mieliśmy odwagę atakować, braliśmy odpowiedzialność w defensywie i kiedy broniliśmy, cierpieliśmy jako drużyna. Wiele rzeczy dziś mogło się podobać.

Kontuzje

-Kontuzje Sterlinga i Pulisicia na pewno nic nam nie ułatwiają. Jest trochę za wcześnie, żeby coś oceniać. To wszystko wydarzyło się w pierwszych akcjach tego meczu.

-Mason Mount został wczoraj kopnięty na treningu, mamy nadzieję, że będzie dostępny w ten weekend. To jedna z wielu kontuzji na ten moment. Nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego i nie chciałbym tego tutaj doświadczać. Jest, jak jest, muszę po prostu iść dalej.

-Wiadomo, jakie są oczekiwania, więc zawsze chcesz mieć wszystkich zawodników zdolnych do gry. W tej chwili jest to frustrujące dla wszystkich. Znamy oczekiwania naszych kibiców, którzy swoją drogą byli dziś fantastyczni, świetnie wspierali naszą drużynę.

Głębia składu Manchesteru City

-Nie będę tu oceniał czy mają przewagę, to po prostu fantastyczny zespół z genialnym trenerem.

Zamiana pozycji środkowych obrońców względem ostatniego meczu

-Zakładaliśmy, że Azpi zagra trochę głębiej niż Marc Cucurella, więc nie chcieliśmy narażać Thiago Silvy. Koulibaly potrafi grać trochę lepiej na lewej stronie niż Thiago, a przed Thiago znajdował się również Denis Zakaria. Takie było nasze założenie.

Aubameyang

-Nie grał ostatnio za dużo, a wszedł na boisko w pierwszych minutach. Myślałem, że jest trochę zmęczony, bo włożył w mecz bardzo dużo energii, tak samo, jak Hakim. Wiem o tym, że zawodnicy chcą zostawać na boisku, ale jego reakcja była normalna. Nie miałem czasu, żeby z nim porozmawiać. Rozumiem, że zawodnicy chcą grać i pomagać drużynie. Jednak taką decyzję podjęliśmy.

Denis Zakaria

-Był dziś naprawdę dobry. Bardzo widoczny w defensywie, odbierał piłki, wygrywał pojedynki, był odważny przy piłce i odnajdował rozwiązania. To był bardzo pozytywny wieczór w jego wykonaniu.

Enzo Fernandez

-Nie angażuję się w rozmowy przez media. Nie mam nic do powiedzenia.

 

ŹRÓDŁOfootball.london