Wydaje się, że klub znalazł odpowiedniego kandydata na zabezpieczenie prawej obrony i wbrew powszechnej opinii nie będzie to Denzel Dumfries.

Zarząd pomimo wzmocnień ofensywy czy środka pola, miał na uwadze, że defensywa także wymaga wzmocnień. Klub na początku stycznia ogłosił transfer Benoita Badiashile, które po dwóch meczach w niebieskiej koszulce zaskarbił sobie sympatię fanów. Mimo to w biurach wiedzą, że jeszcze jedna pozycja w defensywie wymaga wzmocnienia i jest nią prawa obrona.

Reece James to fantastyczny piłkarz, ale jego zdrowie uniemożliwia mu grę tydzień w tydzień. Natomiast Cesar Azpilicueta i Trevoh Chalobah to nie są piłkarze, którzy są w stanie godnie zastąpić Anglika, głownie przez braki motoryczne czy umiejętności. Dlatego klub znalazł alternatywę dla Jamesa i jest nią Malo Gusto z Olympique Lyon.

19-letni Francuz uzgodnił już warunki kontraktu z przedstawicielami Chelsea. Podpisze on 6,5-letni kontrakt, z pensją zależną od zmiennych. Jak się okazuje kluczowy w rozmowach na linii klub – piłkarz był trener Graham Potter. Angielski szkoleniowiec przekonał defensora by ten zmienił drużynę w połowie sezonu. Teraz The Blues mają zamiar zwiększyć swoją ofertę za Gusto, aby dojść do porozumienia z Lyonem.

ŹRÓDŁOSebastien Denis, Santi Aouna (Foot Mercato)