Chelsea rozmawia z kolejnym zawodnikiem. Tym razem jest to piłkarz Sunderlandu.

Wcześniejsze plotki okazały się prawdą. The Blues rozważali Granita Xhakę jako kolejne wzmocnienie w tym okienku transferowym. Z pewnością jest to zasługa Xabiego Alonso – nowego szkoleniowca klubu ze Stamford Bridge. Szwajcar współpracował z nim za czasów gry w Bayerze Leverkusen, gdzie razem udało im się sięgnąć po mistrzostwo Niemiec.

Według dziennikarza Floriana Plettenberga, Chelsea oraz Xhaka osiągneli właśnie ustne porozumienie w sprawie ewentualnego kontraktu. Wszelkie warunki takie jak pensja oraz długość kontraktu są już zatwierdzone przez zawodnika, a zarząd The Blues już rozmawia z Sunderlandem. Jak podają media, to Xabi Alonso mocno naciska na transfer Xhaki.