Chelsea od dłuższego czasu boryka się z problemami na pozycji lewego skrzydła. Obecni zawodnicy na tę pozycję nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań. Nie dziwi więc fakt chęci kupna nowego piłkarza, a zainteresowanie The Blues przykuwa piłkarz Borussii Dortmund, Karim Adeyemi.

Adeyemi na radarze Chelsea znajduje się od dłuższego czasu, a włodarze The Blues są zachwyceni rozwojem Niemca. Działacze klubu nie zamierzają zwlekać i rozpoczęli już oni nawet pierwsze negocjacje z piłkarzem. Klub póki co nie złożył żadnej oferty za Karima. Jednakowoż między dwoma zespołami są zaplanowane rozmowy.

Chelsea jednak nie pozostaje jedynym klubem zainteresowanym usługami Niemca. Adeyemi jest jeszcze na liście życzeń innego angielskiego klubu, a mianowicie Liverpoolu. Ponadto wśród zainteresowanych znajdują się jeszcze dwa włoskie kluby, Juventus oraz AC Milan.

Karim Adeyemi w poprzednim sezonie wystąpił w 34 meczach, w których strzelił pięć bramek i dołożył dwie asysty. W większości meczów występował jako lewy pomocnik, bądź lewy napastnik. Borussia za swojego zawodnika oczekuje mniej więcej 30 milionów euro.

ŹRÓDŁOSportBILD, Patrick Berger