Jednym z celów transferowych Chelsea na zbliżające się okno transferowe będzie nowy bramkarz. Według Relevo na radar The Blues trafił Filip Jorgensen.

22-letni Duńczyk jest wychowankiem szwedzkiego GIF Nike Lomma, ale od ponad dekady występuje na hiszpańskich boiskach. Od dziewięciu lat związany jest z Villarealem, którego jest obecnie podstawowym golkiperem. Wcześniej grał także w juniorach Malmo.

Jorgensen miał trafić na celownik Chelsea, która zdaniem Relevo miała już nawiązać wstępne kontakty z Villarealem. Młodym bramkarzem interesuje się także Wolverhampton oraz Newcastle United.

Duńczyk w swoim kontrakcie ma wpisaną klauzulę odstępnego na poziomie 34 milionów funtów. Natomiast w hiszpańskim mediach mówi się o tym, że aby pozyskać 22-latka potrzebna będzie kwota w okolicach 26 milionów.

Młodzieżowy reprezentant Danii w barwach Żółtej Łodzi Podwodnej nie narzeka na nudę między słupkami. Zgodnie ze statystykami serwisu Fotmob jest on najbardziej zapracowanym golkiperem w całej La Liga i musi wykonywać średnio aż cztery interwencje na mecz. Łącznie strzały rywali na przestrzeni całego sezonu bronił aż 143 razy. W 36 występach ligowych stracił on 63 bramki i zachował sześć razy czyste konto.

ŹRÓDŁORelevo