Mauricio Pochettino wziął udział w konferencji prasowej po spotkaniu z Brighton.

Jak bardzo jesteś zadowolony?

-Jestem bardzo zadowolony z zawodników, zasługują na pełne uznanie za sposób, w jaki pracowaliśmy. Jestem dumny. Zmierzenie się z taką drużyną jak Brighton jest tutaj zawsze trudne. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ trzy punkty oznaczają, że jesteśmy bliżej osiągnięcia tego, czego chcemy.

Widziałeś dobrze sytuację, w której James dostał czerwoną kartkę?

-Nie, nie widziałem. Trudno wyrazić swoją opinię, ponieważ nie miałem czasu, aby zobaczyć akcję. Ale to bolesne [dla nas], ponieważ on jest naprawdę ważnym graczem. Teraz opuści następny mecz i kilka meczów w przyszłym sezonie.

Czy z Mudrykiem wszystko w porządku?

-Nie, nie jest w porządku, sprawdzamy go. Był trochę oszołomiony, więc go zmieniliśmy, wedle zasad nie może grać przez 7 dni, więc nie będzie dostępny na następny mecz, ale mam nadzieję, że to nic złego.

Co sądzisz o tym incydencie?

-Ponownie, podobnie jak w przypadku Reece’a Jamesa, nie widziałem i trudno jest ocenić akcję, która czasami zdarza się w piłce nożnej.

Czy zajęcie szóstego miejsca będzie sukcesem?

-Nie wiem. Przez cały sezon rozmawialiśmy, ale wygląda na to, że moje słowa nie są ważne i nikt się nimi nie przejmuje. Ludzie przejmują się tylko plotkami i takimi rzeczami. To nie jest ważne, dla mnie najważniejsze jest wygrywanie meczów. To było trudne ze względu na wszystkie okoliczności.

Czy to jest twój zespół?

-To nie jest mój zespół. To drużyna Chelsea. Nie moja drużyna. Co masz na myśli?

Twój styl?

-Nie wiem. Po 15 latach pracy w Espanyolu, Southampton, Tottenhamie, Paris Saint-Germain i teraz Chelsea, myślę, że znasz mój styl, nie? Sposób, w jaki chcemy grać w posiadaniu piłki i kiedy ją tracimy.

-My musimy się dostosować do okoliczności. Jeśli spytasz trenera, który trenuje drużynę przez 10, 15, 25 lat, lub 22, jak Arsene Wenger lub Sir Alex Ferguson, wtedy z pewnością możesz powiedzieć, że to twoja drużyna. Po tym jednym sezonie, przy tych wszystkich okolicznościach, jestem bardzo dumny z drużyny.

Co sądzisz o Nkunku?

-Bardzo cierpiał z powodu kontuzji. Musi być teraz konsekwentny. Pod koniec był bardzo zmęczony i zagrał tylko 60 minut. Jestem z niego bardzo zadowolony, ponieważ cierpiał, a teraz strzela gole i jest zaangażowany w drużynę.

 

ŹRÓDŁOfootball.london