Cesare Casadei jest piłkarzem Chelsea od 2022 roku. Włoch w tym czasie był dwukrotnie wypożyczany i zapowiada się, że trafi na kolejne wypożyczenie.

Chelsea kupiła Włocha za 15mln euro z młodzieżówki Interu Mediolan. Po kilku miesiącach pracy w drużynie U21, Casadei trafił na pierwsze wypożyczenie do ówczesnego spadkowicza Championship, Reading.

Jego kolejne wypożyczenie również było na zaplecze angielskiej ekstraklasy. Latem ubiegłego roku 21-latek dołączył do Leicester, które walczyło o powrót do Premier League. To wypożyczenie było już lepsze, w samej lidze Casadei zgromadził 22 występy i zdobył dwie bramki.

Zimą tego roku Chelsea odwołała wypożyczenie swojego pomocnika. Cesare wrócił do Cobham by pełnić rolę rezerwowego w drużynie Mauricio Pochettino. Jednakże teraz stoi przed nim kolejna oferta wypożyczenia.

Włoskie Lazio kontaktowało się z Chelsea w sprawie Casadeiego. Przed piłkarzem stoi oferta powrotu do ojczyzny. Jednakże wciąż mowa tylko o wypożyczeniu. Jest mało prawdopodobne, aby klub zajął miejsce w europejskich pucharach, ale Casadei wciąż może zdobyć doświadczenie na boiskach Serie A.

ŹRÓDŁOCalcio Mercato