Ledwie skończyło się niezbyt fascynujące zimowe okienko transferowe, a działacze Chelsea już szukają wzmocnień na letnie okienko. Na celowniku klubu znalazła się młoda gwiazda ligi hiszpańskiej, Nico Williams.

Obecna forma podopiecznych Pochettino jest daleka od zadawalającej. Nie dziwi więc chęć kupna kolejnych piłkarzy, którzy wzmocnią Chelsea. Działacze The Blues za takiego zawodnika uznali Nico Williamsa, obecnego piłkarza Athletic Bilbao. Młody Hiszpan jest gwiazdą swojej drużyny oraz jest najdrożej wycenianym piłkarzem Baskijskiego klubu.

Chelsea nie zamierza czekać i już wysłała swoich skautów, aby ci obserwowali Hiszpana. Już zeszłego lata dodali oni Williamsa na swoją listę potencjalnych wzmocnień klubu. Wśród zainteresowanych Nico jest jeszcze wiele topowych klubów.

Nico Williams to ofensywny zawodnik grający głównie na lewym skrzydle, ale nie ma problemu aby zagrać również na skrzydle prawym. W obecnym sezonie zagrał w 24 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, strzelił w nich 5 bramek oraz dołożył do tego 10 asyst. Hiszpan obecnie wyceniany jest na 50 milionów euro, a jego kontrakt wygasa latem 2027 roku.

ŹRÓDŁOFabrizio Romano