Chelsea znana jest w ostatnich latach ze skupowania bardzo młodych piłkarzy z wielkim potencjałem. Tym razem na celownik The Blues trafiła rewelacja brazylijskiego futbolu.

Piłkarzem, który bardzo mocno zaimponował skautom Chelsea jest Estevão Willian. Skrzydłowy urodził się w 2007 roku, jednak ma już za sobą debiut w seniorskiej drużynie Palmeiras.

16-latek zachwyca głównie w młodzieżowej reprezentacji Brazylii, gdzie był jedną z najlepszych postaci na minionym mundialu U17. Dzięki swoim popisom znalazł się na radarze wielu europejskich klubów.

Chelsea prowadzi już rozmowy z obecnym pracodawcą zawodnika i jest bardzo zdeterminowana, aby zagwarantować sobie jego usługi. Palmeiras zdaje sobie jednak sprawę ze skali talentu swojego podopiecznego i oczekuje za niego sporej opłaty.

Konkretnie mówi się tu nawet o kwocie w okolicach 40 milionów euro. Chelsea chciałaby jednak nawiązać umowę podobną do tej, którą Real zawarł z Palmeiras przy transferze Endricka.

Połowa z oczekiwanej kwoty, czyli 20 milionów euro stanowiłoby podstawę, która trafi na konto brazylijskiego klubu. Kolejne 20 milionów byłoby jednak uzależnione od występów i osiągnięć młodego zawodnika po zmianie barw.

ŹRÓDŁOGOAL Brasil