Chelsea była licznie reprezentowana na arenie międzynarodowej, zarówno w seniorskich, jak i młodzieżowych grupach wiekowych.

Ukraina przystąpiła do ostatniego meczu grupy C ze świadomością, że zwycięstwo nad Włochami zagwarantuje jej miejsce na Euro 2024. Mudryk rozpoczął zawody, przez cały czas stanowił zagrożenie i wydawało się, że został powalony w polu karnym przez Francesco Acerbiego w doliczonym czasie drugiej połowy. Faul nie został jednak orzeczony, a mecz kontrowersyjnie zakończył się bezbramkowo. Ukraina musi teraz odnieść sukces w play-offach, jeśli chce awansować do przyszłorocznego turnieju. Włochy mają zapewnione miejsce.

Anglia zajęła pierwsze miejsce w grupie C, a drużyna Garetha Southgate’a zakończyła swoją kampanię remisem 1-1 w Macedonii Północnej. Duet Chelsea Conor Gallagher i Cole Palmer znaleźli się wśród zmienników. Ten drugi został wprowadzony na sześć minut przed końcem meczu, ale nie był w stanie pomóc Trzem Lwom w odniesieniu zwycięstwa.

Ian Maatsen rozegrał 90 minut, a reprezentacja Holandii do lat 21 wygrała 4:2 ze Szwecją do lat 21. To już sześć zwycięstw w sześciu meczach Holendrów w ich kampanii kwalifikacyjnej do Mistrzostw Europy do lat 21.

Lesley Ugochukwu wystąpił w reprezentacji Francji do lat 21, ale pomocnik nie był w stanie powstrzymać swojej drużyny przed porażką 3:0 w meczu towarzyskim z Koreą Południową.

Anglia u20 odniosła imponujące zwycięstwo 3-2 w starciu Elite League z Niemcami. Lewis Hall, który jest wypożyczony do Newcastle United i Charlie Webster, który spędza kampanię w Heerenveen, obaj pojawili się z ławki. W 91. minucie, gdy Anglia grała w 10-osobowym składzie, a stan meczu wynosił 2:2, Webster wykazał się dużym opanowaniem, by strzałem z 12 metrów doprowadzić do wyrównania.

Nicolas Jackson, Axel Disasi i Noni Madueke byli jednymi z tych zawodników Chelsea, którzy wystąpili we wtorek na arenie międzynarodowej, podczas gdy wypożyczony Hakim Ziyech trafił do bramki dla Maroka.

Noni Madueke rozegrał pełne 90 minut, gdy reprezentacja Anglii do lat 21 pokonała Irlandię Północną 3:0 w eliminacjach do mistrzostw Europy na Goodison Park. Skrzydłowy Chelsea był wystawiony na prawej stronie pierwszej trójki w zwycięskim meczu, w którym do bramki Młodych Lwów trafili Harvey Elliott [dublet] i Tyler Morton.

W międzyczasie, na poziomie seniorskim, Axel Disasi wszedł na boisko około pięciu minut przed końcem meczu, w którym Francja zremisowała 2:2 z Grecją w Atenach. Les Bleus zakwalifikowali się już na przyszłoroczne Euro w Niemczech, a zdobyty punkt zapewnił im utrzymanie pierwszego miejsca w grupie B.

Nicolas Jackson również wszedł jako zmiennik, a napastnik Chelsea brał udział w bezbramkowym remisie Senegalu z Togo w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata.

Gdzie indziej w afrykańskich kwalifikacjach do Mistrzostw Świata, skrzydłowy Chelsea, Hakim Ziyech – który jest wypożyczony do tureckiego Galatasaray – strzelił bramkę otwierającą w wygranym 2:0 meczu Maroka z Tanzanią.

W młodszych grupach wiekowych Lucas Bergstrom zachował czyste konto w wielkim zwycięstwie Finlandii U21 nad Armenią w europejskich kwalifikacjach, podczas gdy w tym samym przedziale kwalifikacyjnym Cesare Casadai wszedł z ławki, aby pomóc Włochom w dramatycznym remisie 2: 2 z Republiką Irlandii. Wilfried Gnonto strzelił gola w doliczonym czasie gry, aby zdobyć część łupów.

Wreszcie, w Marbelli, Anglia U19 wygrała 7-1 z Meksykiem, a duet z Chelsea Leo Castledine i Ronnie Stutter dołączyli do akcji jako zmiennicy w drugiej połowie. Stutter zakończył swój występ dobrze zdobytym golem.

Źródło: Chelsea FC