Na oficjalnej stronie klubu pojawiła się prezentacja nowych, trzecich strojów The Blues na obecny sezon.

Miętowy kolor widoczny na koszulce, spodenkach i getrach jest inspirowany dwoma strojami, które były noszone w przeszłości. Nowe komplety ujrzymy już w niedzielę, kiedy to The Blues zmierzą się z Bournemouth.

Pierwszą inspiracją jest kolor Eton Blue, w którym występowali pierwsi gracze Chelsea. Kolor wywodzi się z barw wyścigowych prezesa naszego klubu i ma jaśniejszy odcień niż błękit z którego zasłynęła Chelsea. Był on używany w latach z 1905-07, ale nie został zapomniany.

Do wspomnianego wyżej koloru dołączył także odcień jadeitowy, który wykorzystywany był w sezonie 1986/87. Stroje z tamtego okresu były wykonane własnoręcznie, a drugi komplet osiągnął status kultowego.

Dzięki zharmonizowaniu epok i przeniesieniu ich do dnia dzisiejszego, czarne wykończenia i wzór w kolorze wilczej szarości uzupełniają nowy trzeci zestaw. Została tu zastosowana technologia Nike Dri-FIT ADV, która pomaga piłkarzom zachować suchość przez ponad 90 minut.

Kibice Chelsea mają okazję nabyć nowy komplet w ramach wcześniejszego dostępu w Megastore znajdującym przy Stamford Bridge oraz w sklepie internetowym.


 

ŹRÓDŁOChelsea FC