Mauricio Pochettino wziął udział w konferencji prasowej po spotkaniu z Nottingham Forest.

Ten mecz to przypomnienie, że to zajmie trochę czasu?

-To proces, o którym trzeba trochę pomyśleć… dać sobie czas. Dzisiaj tworzyliśmy szanse, myślę, że zdominowaliśmy grę, ale pod koniec nie byliśmy wystarczająco kliniczni w ostatniej tercji. Powinniśmy strzelić gola, jeśli chcemy wygrać, a popełniliśmy jeden błąd i straciliśmy bramkę. Tak, jestem rozczarowany, ale nie sfrustrowany. Tym razem w procesie zawsze potrzebujesz trochę szczęścia w niektórych sytuacjach. Nie chcę odbierać zasług Nottingham Forest, ponieważ wiedzieliśmy, jak będą grać, ale myślę, że nie byliśmy kliniczni w obu obszarach, popełniliśmy wiele błędów i straciliśmy bramkę, a potem stworzyliśmy wiele okazji i dominowaliśmy, graliśmy na połowie przeciwnika i nie strzeliliśmy gola. Kiedy nie strzela się bramek, trudno jest wygrywać mecze.

Młody skład, czy była jakaś niedojrzałość?

-Tego typu mecze pomogą nam być bardziej dojrzałymi i nauczyć się rywalizacji. Nie chodzi tylko o jakość, ale o rywalizację w inny sposób. Dorównać ich agresji, energii, chęci. Oczywiście byliśmy lepsi, nie możemy powiedzieć, że nie zasłużyliśmy, ale w piłce nożnej statystyki czasami odzwierciedlają to, co robisz, ale w tym przypadku nie strzeliliśmy gola, mieliśmy kilka strzałów na bramkę, a powinniśmy mieć więcej. Chodzi o proces, o cały zespół.

Nie mieliśmy szczęścia, ponieważ myślę, że zasłużyliśmy na więcej z West Hamem i dzisiaj, ale nie zdobyliśmy punktu, ale musimy iść dalej, być pozytywnie nastawieni i jest to proces, o którym mówiłem wcześniej, jest kwestią czasu.

Martwisz się, że was wygwizdali?

-Można zrozumieć ludzi, którzy przyszli i chcą, aby drużyna wygrywała i grała dobrze. Nie gramy fantastycznie, ale myślę, że występ nie jest zły. Gdybyśmy strzelili gola w pierwszych kilku minutach, mieliśmy dwie duże szanse, żeby strzelić gola na 2:0, może dzisiaj skończylibyśmy w inny sposób. Fani chcą wygrywać, a my musimy dać im możliwość bycia szczęśliwymi, musimy dalej pracować. Rozumiem, że jesteśmy w Chelsea i powinniśmy wygrywać każdy mecz.

Czy widziałeś wystarczająco dużo chęci?

-Myślę, że byliśmy dobrzy, przeciwnik był agresywny, ale w pierwszych 45 minutach nie dopuściliśmy do ani jednej szansy, ani jednego rożnego, nie stworzyli zbyt wielu rzeczy. Musimy być bardziej agresywni w rozgrywaniu piłki, musimy być bardziej kliniczni, bardziej agresywni i strzelać, aby mieć większą zdolność do zdobywania bramek i wygrywania meczów.

Prawie taki sam skład w każdym meczu, kiedy inni gracze powrócą z kontuzji, czy będziesz bardziej zmieniać taktykę?

-Oczywiście, wybieramy drużynę, która naszym zdaniem będzie bardziej konkurencyjna, pomoże zrównoważyć zespół w sposób, w jaki chcemy grać. Tak, im więcej masz opcji, tym łatwiej podnieść poziom rywalizacji między nimi. Więcej możliwości gry z zawodnikiem w formie i różnymi pomysłami.

Czy przerwa międzynarodowa będzie przydatna?

-Myślę, że przyda się, aby odzyskać kilku graczy, tak. Myślę, że prawie cały mój skład będzie poza domem, więc będziemy mieli tylko czterech lub pięciu zawodników. Przydatne będzie odzyskanie moich graczy, aby mieć bardziej konkurencyjny skład i uzyskać najlepsze wyniki.