Manuel Ugarte znalazł się na celowniku PSG. Pomocnik Sportingu jest także obiektem zainteresowań Chelsea oraz innych klubów z Premier League. 

Wysłannicy PSG mieli już omówić z zawodnikiem warunki kontraktu. Ugarte znajduje się na szczycie listy życzeń klubu z Paryża. Ich celem jest wzmocnienie linii pomocy silnym defensywnym pomocnikiem. Zarząd PSG jest bardzo pewny siebie podczas negocjacji. Przypuszcza się, że dogadanie się co do kwoty transferu ze Sportingiem nie będzie problematyczne. 

Chelsea w dalszym ciągu nie wypadła z wyścigu o podpis gracza. Klub przygotowuje ofertę, która jest taka sama jak PSG i wynosi około 60 milionów euro płatne w kilku ratach.

Swoje 3 grosze do dyskusji na temat przyszłości Ugarte dodał menadżer Sportingu Ruben Amorin. Stwierdził, że cała sytuacja transferowa związana z pomocnikiem go przerasta i  nie może potwierdzić doniesień medialnych na temat zainteresowania PSG jego zawodnikiem. Dodał, że bardzo ciężko jest zatrzymać w klubie tak znakomitego gracza jakim jest Ugarte. Klub jest gotowy na wszelkie scenariusze związane z jego przyszłością. 

ŹRÓDŁORecord, Fabrizio Romano, maisfutebol