Chelsea stanęła przed bardzo trudnym zadaniem w rewanżu z Borussią i udało się, podopieczni Grahama Pottera grają dalej!

The Blues od razu siedli na drużynę Borussii, a ich zawodnik Julian Brandt musiał opuścić boisko w 5 minucie z powodu kontuzji. Kilka minut później Havertz otrzymał piłkę i oddał strzał, lecz tylko obok słupka. 16 minuta przyniosła rzut wolny, który wykonał Marco Reus, jednak jego uderzenie powstrzymał Kepa. Kilka minut później piłkę Reyna zgrywał piłkę do środka pola karnego, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji. Potem Chelsea miała szansę wyrównać, za sprawą uderzenia Kaia Havertza po odbiciu piłki od obrońcy Borussi, jednak piłka trafiła tylko w słupek. Po odebraniu piłki przez Chelsea, Felix wykonał piękne górne podanie do Sterlinga, który tylko trafił w bramkarza. Tą akcję kończył Havertz, ale wszystko zakończyło się spalonym. Po zamieszaniu na lewej stronie boiska, piłkę zdobył Ben Chilwell, który zagrał świetną piłkę na pole karne, a akcję po małych problemach wykończył Raheem Sterling. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Pierwsza połowa dla The Blues zaczęła się fantastycznie, bowiem sędzia podyktował dla nich rzut karny, do którego podszedł Kai Havertz. Po rozbiegu Niemiec trafił jedynie w słupek, a chwilę później sędzia zadecydował o powtórce karnego. Drugiej szansy Havertz już nie zmarnował i wynik zmienił się na 2:0. Zrobiło się nerwowo gdy Bellingham kopnął piłkę z bliska, lecz piłka powędrowała obok bramki. W 65 minucie Wolf strzelił na bramkę The Blues, a Kepa popisał się świetną interwencją. Bramkarz Chelsea otrzymał żółtą kartkę za niepotrzebną dyskusję z sędzią. Około 75 minuty Sterling dostał prostopadłe podanie, a następnie podał do Gallaghera, który strzelił bramkę. Niestety gol nie został uznany, ponieważ sędzia liniowy złapał Raheema na spalonym. Chelsea dalej kontynuowała skuteczną obronę przeciwko atakom Borussii. Już w doliczonym czasie gry wystąpiła przepychanka między piłkarzami obu drużyn i Chilwell otrzymał żółtą kartkę. Po nerwowej końcówce ostatecznie Chelsea wygrywa mecz wynikiem 2:0 i awansuje dalej!