Wszystko wskazuje na to, że latem Mateo Kovacic opuści Chelsea.

Chorwat przybył na Stamford Bridge w 2018 roku, kiedy stery w klubie przejął Maurizio Sarri. Były zawodnik m.in. Realu Madryt i Interu Mediolan od razu zyskał na sympatii kibiców, a dzięki dobrym występom Chelsea zdecydowała się go wykupić.

Od tamtego momentu Kovacic wygrał z Chelsea Ligę Mistrzów, Ligę Europy, Superpuchar UEFA czy KMŚ. Jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w kadrze i od jakiegoś czasu możemy go zobaczyć z opaską kapitańską (np. w meczu z BVB).

Jednakże nowy projekt sportowy prawdopodobnie widzi drugą linie bez sympatycznego Chorwata. Mając na uwadze, że jego kontrakt wygasa w 2024 roku, zarząd Chelsea ma ostatnią okazję, aby sprzedać Mateo i cokolwiek na nim zarobić. Ostatnio informowaliśmy, że sam piłkarz zaoferował się AC Milanowi, więcej o tym przeczytacie tutaj *CLICK*.

Dziś angielski portal Team TALK poinformował, że Kovacic przykuł uwagę zarządu Liverpoolu. The Reds również czeka przebudowa linii pomocy, mając na uwadze odejście Naby’ego Keity, oraz problemy ze zdrowiem Thiago i wiek Jamesa Milner i Jordana Hendersona. Tak dynamiczny i utalentowany technicznie piłkarz jak Kova, mógłby dać Liverpoolowi wiele jakości.

ŹRÓDŁOTeamTALK