Na łamach brazylijskiego ESPN, Thiago Silva wypowiedział się o swojej przyszłości i odejściu Jorginho.

Umowa Brazylijczyka wygasa po zakończeniu sezonu. Jednakże z relacji dziennikarzy wynika, że klub chce przedłużyć z nim kontrakt. Sam piłkarz również miał być zainteresowany pozostaniem w Chelsea na dłużej. Teraz wypowiedział się o swojej przyszłości:

– W kilku kolejnych dniach może się stać prawdopodobnie wszystko, moimi intencjami i intencjami klubu jest, abym został. Wiem, że klub mnie potrzebuje i jestem tu by mu pomóc młodym piłkarzom. Moim doświadczeniem mogę pomóc w przebudowie klubu. 

Stoper wypowiedział się także o swoim rodaku Jorginho [to Brazylijczyk z włoskim paszportem przyp. red.], który wczoraj zmienił Chelsea na rywala zza miedzy – Arsenal:

– Jorginho podpisał kontrakt z bezpośrednim rywalem, ale w piłce to się zdarza. Chciał zostać w Anglii ponieważ ma tu rodzinę. To rzeczy nad którymi my, piłkarze, nie mamy kontroli. Musimy zrozumieć punkt widzenia Jorge.

– Straciliśmy jednego z naszych wspaniałych liderów szatni, Jorginho, faceta, który dużo rozmawiał z drużyną. Ta luka pozostanie, ale musimy iść przed siebie, nie spodziewaliśmy się, że odejdzie, ale musimy nadrobić brak jego osoby.

ŹRÓDŁOESPN