Mychajło Mudryk to najnowszy nabytek The Blues, który zimą zamienił Szachtar na Chelsea.

Ukrainiec zadebiutował w zremisowanym spotkaniu z Liverpoolem, w którym pokazał się z bardzo dobrej strony. Natomiast w kolejnym meczu – z Fulham – został zmieniony już w przerwie po bezbarwnych 45 minutach. Jako usprawiedliwienie można podać fakt, że skrzydłowy zmagał się z mocnym przeziębieniem.

W rozmowie dla BT Sport, dotychczasowe poczynania Mudryka w barwach Londyńczyków skomentowała legenda Manchesteru United, Rio Ferdinand.

– To szalone, ponieważ oglądałem jego debiut z Liverpoolem, jego wejście na 20 minut, które było świetne. Tu potrzeba trochę równowagi. Fulham jest obecnie drużyną, przeciwko której gra się bardzo ciężko, są dobrze zorganizowani w defensywie i dobrze posiadają piłkę.

– Jego styl gry, z tego co widziałem na różnych urywkach, jest najlepszy gdy ma za sobą dużo miejsca by się rozpędzić. Wczoraj grał przeciwko drużynie, która była ustawiona dosyć nisko. Zamknęli przestrzenie co sprawiło, że trudno mu się grało. To coś nad czym będzie musiał pracować w najbliższym czasie.


 

ŹRÓDŁOBT Sport