Wczoraj wieczorem Noni Madueke został przedstawiony jako nowy zawodnik The Blues. Były gracz PSV jest już szóstym wzmocnieniem sprowadzonym w zimowym okienku.

Po oficjalnej prezentacji Anglik udzielił już pierwszego wywiadu, który pojawił się na oficjalnej stronie klubu.

– Jestem bardzo zadowolony, że dołączyłem do jednego z najlepszych klubów na świecie. Powrót do Anglii i gra w Premier League to marzenie moje i mojej rodziny. Nie mogę się doczekać startu. Jestem podekscytowany przyszłością, wizją właściciela, pobytem w takim klubie oraz wygrywaniem na najwyższym poziomie.

– 20-latek, północny Londyn, Barnet, urodzony i wychowany. Lubię dostawać piłkę i grać ekscytująco, mijać przeciwników, stwarzać okazje i strzelać bramki. Najlepsza liga na świecie, najlepsze zespoły i najlepsi piłkarze. Cały drżę na myśl, że będę jednym z Niebieskich.

– Jeśli chodzi o pozycję, to zaczynałem jako środkowy pomocnik, a gdy miałem 16 czy 17 lat zostałem przeniesiony na prawe skrzydło. Mam nadzieję, że kibice mnie polubią, taki jest plan. 

– Ulubiony piłkarz Chelsea? To trudne, ale powiedziałbym Eden Hazard. To typ piłkarza, który podnosi cię z siedzenia, ekscytujący pod względem stylu i dryblingu. Widzę podobieństwa i mam nadzieję, że któregoś dnia będę tak dobry jak on. 

– Moim rodzinnym miastem jest Londyn. Chelsea to najlepszy klub w Londynie, prawda? Więc to dość oczywiste, dlaczego do niego dołączyłem. To naprawdę ekscytujące, wielu młodych, utalentowanych i głodnych zawodników. Czuję radość, że mogę być częścią tego projektu i mam nadzieję, że bardzo szybko zaczniemy zbierać owoce naszej pracy.

– Współpraca z Reecem Jamesem? Z pewnością, mam nadzieję, że razem uda nam się zdziałać wielkie rzeczy.


 

ŹRÓDŁOChelsea FC