Graham Potter wziął udział w konferencji prasowej przed czwartkowym spotkaniem z Manchesterem City. Zobaczmy, co trener Chelsea miał do powiedzenia.

 

Mecz z Manchesterem City

-Za nami 15 meczów. Wiele się wydarzyło przez te 15 spotkań, a ja jestem tu dopiero 4 miesiące- chociaż wydaję mi się, że jestem tu już o wiele dłużej. Ten sezon jest zdecydowanie wyjątkowy.

-Mecz z Manchesterem City postrzegamy jako mecz z jedną z najlepszych drużyn na świecie. Będzie to zupełnie inny mecz niż ten, który rozgrywaliśmy w pierwszy dzień ten roku z Nottingham Forest.

-Tak bardzo, jak chcemy wygrać- i nie chce zabrzmieć, jakbym akceptował porażkę, to niestety częścią tej gry jest gubienie punktów, brak sukcesów i cierpienie, aby później się podnieść. Kiedy myślę, jak dotarłem do miejsca, w którym obecnie się znajduję, to mam przed oczami długie zmagania i podnoszenie się po porażkach. Za każdym razem skupiamy się na następnym meczu, staramy się poprawiać i być coraz lepsi.

Powstrzymanie Erlinga Haalanda

-Erling rozgrywa bardzo dobry sezon, liczba zdobytych przez niego bramek jest fantastyczna. Manchester jest świetnym zespołem, ale my musimy też myśleć o sobie, o tym co możemy robić lepiej, jak możemy rozwijać naszą grę. To jest podejście, jakie stosujemy.

Forma Manchesteru City w tym sezonie

-To my musimy zagrać dobrze, to jest klucz do zwycięstwa. Następnie musimy zrozumieć ich jakość i spróbować ich zatrzymać. To brzmi prosto, gdy się o tym mówi, ale w rzeczywistości tak nie jest. To drużyna ze światowego topu, ale możemy sprawić im problemy, możemy być sobą w tym meczu i zagrać dobrze, wywrzeć na nich presję. Musimy również „użyć” Stamford Bridge.

Dwa starcia z tym samym przeciwnikiem w przeciągu 4 dni

-To nie ma wpływu na nasze nastawienie, zawsze skupiamy  się tylko na następnym meczu.

Pozycje do wzmocnienia w zespole

-To dobry temat, ale jeśli udzielę swojej wypowiedzi, podając konkretne nazwiska, to każdy z tych piłkarzy będzie zaraz łączony z transferem do Chelsea. Muszę więc unikać tego tematu, mam nadzieję, że sami to rozumiecie.

-Zazwyczaj wypowiadam się tak- jestem głównym trenerem i odpowiadam za zawodników, którzy są w klubie. Staramy się działać w każdym okienku, ale styczeń to skomplikowany okres pod względem transferów, ponieważ to środek sezonu.

Raheem Sterling

-Odkąd tu przyszedł, musiał zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, ale to był wymagający okres dla każdego zawodnika. Ciężko podsumować jego dotychczasowy pobyt w Chelsea, ponieważ w tym czasie dużo się zmieniało. Jestem pewien, że Raheem jeszcze wiele nam pokaże, codziennie daje z siebie wszystko, a my musimy mu pomóc osiągnąć poziom, który wiemy, że jest w stanie osiągnąć.

 

Relacja z Pepem Guardiolą

-Myślę, że gdyby się dłużej zastanowić, to w futbolu panuje wysoki poziom szacunku. Darzę Pepa ogromnym szacunkiem, ponieważ jest fantastyczną osobą, bardzo doceniam to, co osiągnął jako piłkarz i jako trener. To niesamowite.

-Po poprzednim starciu w pucharze ligowym trochę porozmawialiśmy. Była to bardziej ogólna rozmowa o piłce nożnej. Pep rozumie wyzwania, przed którymi stoimy my i sam stoi przed podobnymi. To była zwyczajna rozmowa po meczu. Rozmawiałem ze Stev’em Cooperem po niedzielnym meczu i to była bardzo podobna rozmowa. Podczas meczu gromadzi się w nas wiele emocji, bo walczymy o punkty. Miło jest zawsze porozmawiać o wszystkim już po końcowym gwizdku.

David Datro Fofana

-Wciąż czekamy na zezwolenia i wszystkie takie formalności. Jest po krótkiej przerwie, więc damy mu trochę czasu na trening, a następnie pomyślimy o najlepszym rozwiązaniu, jeśli chodzi o kolejne kroki w jego karierze.

Edouard Mendy

-Trenował trochę więcej niż ostatnio. W tej chwili nie jest w pełni sprawny, ale mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu zrobi postępy.

ŹRÓDŁOfootball.london