Po starciu z Nottingham Forest, które zakończyło się remisem 1-1, Graham Potter wziął udział w konferencji prasowej. Zobaczmy, co do powiedzenia miał trener Chelsea.

Ocena spotkania

-Ogólnie rzecz biorąc, kiedy kontrolowaliśmy mecz w pierwszej połowie, to nie zrobiliśmy wszystkiego wystarczająco dobrze. Nie poruszaliśmy się z piłką wystarczająco szybko, nie mieliśmy za wiele dobrych momentów.

-Trzeba docenić naszego dzisiejszego przeciwnika. W pierwszej połowie bronili się głębiej i starali się grać z kontry. W drugiej połowie zaczęliśmy tracić kontrolę nad grą i przez to cierpieliśmy.

Druga połowa meczu

-W drugiej połowie przestaliśmy kontrolować przebieg meczu i stało się to dla nas bolesne. Nawet jeśli Aubameyang wykorzystałby swoją sytuację, to byłoby to niesprawiedliwe, jeśli uzyskalibyśmy dziś więcej niż jeden punkt. W drugiej połowie nasz przeciwnik zaczął grać bardziej pozytywnie, ruszył większą ilością zawodników do przodu i mądrze to wykorzystywał. Myślę, że są niebezpieczni. Sprawiają, że drużyny mają z nimi problemy i z takimi problemami dziś musieliśmy się zmierzyć.

-Pierwsza część drugiej połowy była dla nas trudna i musieliśmy walczyć o odzyskanie kontroli. Myślę, że udało nam się to zrobić dzięki zmianom.

Wpływ kibiców na grę Nottingham Forest

-Trzeba przyznać, że Nottingham Forest gra w Premier League po raz pierwszy od bardzo dawna i z tego powodu świętują wszystko, to normalne. Wykorzystują swoje atuty, czyli kibiców i trzeba po prostu sobie z tym radzić. Dziś nie załatwiliśmy tego tak, jak byśmy chcieli. Kontrolowaliśmy mecz w pierwszej połowie, ale w drugiej części spotkania nie radziliśmy sobie wystarczająco dobrze. Byłem trochę rozczarowany w połowie meczu, ponieważ myślałem, że byliśmy w stanie zrobić coś więcej.

Mecze wyjazdowe

-Mecze z dala od domu nigdy nie są łatwe. Musimy zawsze być pokorni i stawiać czoła wyzwaniu, po prostu być lepsi.

-Wygraliśmy w tym sezonie na wyjeździe z Aston Villą i Crystal Palace. Z Brentford zaliczyliśmy remis, na wymagającym terenie. Natomiast mecz z Brighton nie był dobry w naszym wykonaniu. Każde takie starcie wiąże się z inną atmosferą i wyzwaniem, tak to już po prostu jest w Premier League.