Calum McFarlane pozostanie przy pierwszym zespole Chelsea. Zamiast wracać do pracy z drużyną U-21, szkoleniowiec został poproszony o dołączenie do sztabu trenerskiego Liama Roseniora. Decyzja zapadła po tym, jak nowy trener Chelsea był pod dużym wrażeniem pracy McFarlane’a podczas ostatnich dni.
To Liam Rosenior osobiście zwrócił się do McFarlane’a z propozycją objęcia roli jednego z jego asystentów. Trener uznał, że jego wiedza, podejście do zawodników oraz zrozumienie struktury klubu mogą okazać się bardzo cenne na poziomie pierwszej drużyny. W efekcie McFarlane stanie się częścią nowego sztabu szkoleniowego, który Rosenior buduje od pierwszych dni swojej pracy na Stamford Bridge.
Zmiany obejmują również struktury akademii. Harry Hudson awansuje i przejmie prowadzenie zespołu Chelsea U-21, wypełniając lukę po McFarlane’ie. Klub stawia tym samym na ciągłość rozwoju młodych zawodników, jednocześnie wzmacniając zaplecze trenerskie pierwszej drużyny.
Pierwszy trening Chelsea pod wodzą Liama Roseniora zaplanowano na dzisiejsze popołudnie. Nowemu menedżerowi od samego początku będzie towarzyszył Callum McFarlane, co podkreśla zaufanie, jakim został obdarzony, oraz jego rosnącą rolę w strukturach sportowych klubu.



