Chelsea obecnie skrzydłowymi nie stoi. Choć każdy z nich miewa swoje momenty w tym sezonie, tak żaden nie prezentuje wymaganego i regularnego poziomu.
Stąd klub zaczął przeszukiwać rynek transferowy w celu znalezienia kolejnego skrzydłowego, który tym razem spełniłby pokładane w nim oczekiwania. Kierunek klubowych skautów padł na Bundeslige, gdzie upodobali sobie Jamiego Gittensa z Borussii Dortmund.
Na nieszczęście Chelsea, do gry o Anglika włączył się także Arsenal, który traktuje ten transfer priorytetowo. Najnowsze raporty podają, że to The Gunners są bliżej zakontraktowania Gittensa, niż The Blues. Warto zaznaczyć, że w przeszłości skrzydłowy przewinął się przez akademię Chelsea.
W tym sezonie 20-latek rozegrał 46 spotkań, w których zdobył 12 goli i zaliczył 5 asyst. Jego obecna umowa wiążę go z Borussią do 2028 roku.