Football Leaks - Chelsea po raz kolejny złamała przepisy - Chelsea24News
Football Leaks – Chelsea po raz kolejny złamała przepisy
Football Leaks – Chelsea po raz kolejny złamała przepisy

Football Leaks – Chelsea po raz kolejny złamała przepisy

Chelsea otrzymała już zakaz transferowy za łamanie przepisów FIFA przy kontraktowaniu nieletnich zawodników, teraz jednak niemiecki Der Spiegel ujawnia dokumenty, które udowadniają, że klub może zostać ukarany ponownie.

Chodzi o zakontraktowanie 17-letniego Thierno Ballo. Gdy porozumiał się on Chelsea miał 14 lat, a prawo FIFA zabrania takich transferów przed ukończeniem przez zawodnika szesnastego roku życia, jeżeli transfer nie jest skutkiem zmiany miejsca zamieszkania jego rodziców, które nie ma nic wspólnego z grą w piłkę.

Istnieją dokumenty, które potwierdzają że Chelsea chciała ominąć ten przepis, podpisując umowę z piłkarzem, aby potem przeszedł on tymczasowo do klubu z Niemiec. Ballo był wówczas graczem Bayeru Leverkusen, jednak przeniósł się do drużyny młodzieżowej Viktorii Koln.

Ballo miał otrzymać pieniądze od klubu w momencie podpisania pierwszej umowy, gwarantującej Chelsea pozyskanie gracza gdy ten skończy 16 lat.

Chelsea miała podpisać umowę z Ballo i jego matką, gdy ten miał zaledwie 14 lat, już wtedy klub z Londynu zapewnił sobie transfer gracza, gdy ten ukończy 16 lat. Chelsea złamała więc przepisy zabraniające motywowania małoletnich graczy do transferu poprzez oferty finansowe.

Opiekun Ballo, Peter Huemelehner odpowiedział, że według jego wiedzy wszystko odbyło się w sposób całkowicie legalny.

O autorze

Michał Małolepszy

Kiedyś łysy, teraz z włosami. Nadal jednak chamski i niegrzeczny. Lubię Chelsea, chociaż często na nią krzyczę. Amator słabych filmów, piosenek Natalii Nykiel oraz największy fan The Office.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW