Rasistowska afera w Chelsea - Chelsea24News
Rasistowska afera w Chelsea
Rasistowska afera w Chelsea

Rasistowska afera w Chelsea

Byli zawodnicy Chelsea twierdzą, że od 12. roku życia byli obrażani na tle rasowym. Były asystent klubu z Stamford Bridge, Gwyn Williams kpił z dwóch byłych piłkarzy naszego klubu, śmiejąc się z tematów rozmiaru penisa i ‚rabunków’.

Nieznana nam para zawodników wyznała, że Williams regularnie z nich drwił ze względu na ich kolor skóry, podczas gdy oni próbowali polepszać się w naszym klubie.

Miał on wyśmiewać tę dwójkę zawodników z powodu ‚dużych ust’. Pytał również, czy ‚rabował stare babcie’. Gwyn zdecydowanie zaprzecza tym doniesieniom.

Byli piłkarze The Blues wysunęli zarzuty, rozmawiając o tym anonimowo z BBC.

W zeszłym miesiącu Chelsea opublikowała wyniki raportu, z którego wynika, że rasowe znęcanie się nad młodymi zawodnikami zostało „znormalizowane” w latach 80. i 90. XX wieku.

Żaden z graczy nie przedstawił dowodów, które jasno udowodniłby, że Williams jest winny.

– Pamiętam, gdy pierwszy raz go spotkałem (Gwyn Williams). Powiedział, że mam usta tak wielkie jak nos – wyznał pierwszy z piłkarzy.

Dodał również, że Williams wypowiedział rasistowskie uwagi na temat wielkości swojego penisa.

– Wtedy pierwszy raz się na niego natknąłem. Miałem 12 lat.

– Gdy wchodziłem na trening, bałem się popełnić błąd. Te wydarzenia wpływały na mnie na boisku, nie mogłem się zrelaksować – dodał drugi z zawodników.

– Miałem w głowie, że gdy coś mi nie pójdzie, to wszyscy będą mówili „Czarny to, czarny tamto”.

Williams cieszył się z długą karierą na Stamford Bridge po tym jak dołączył do Chelsea w 1979 roku. Ostatecznie wspiął się aż do asystenta pierwszego trenera, by odejść w 2006 roku.

Jego prawnicy zaprzeczyli wszystkim tym doniesieniom, twierdząc że te zarzuty są „stronnicze, nieprawdziwe, niesprawiedliwe i sztuczne”.

Źródło: Sun

O autorze

Daniel Franosz

Uczeń technikum informatycznego, który nienawidzi tylko dwóch rzeczy - szkoły i informatyki. Choć małomówny, o futbolu może dyskutować całymi dniami. Fan Breaking Bad, najlepszego serialu na świecie.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW