Co oznacza bycie kapitanem Chelsea dla Cesara Azpilicuety? - Chelsea24News
Co oznacza bycie kapitanem Chelsea dla Cesara Azpilicuety?
Co oznacza bycie kapitanem Chelsea dla Cesara Azpilicuety?

Co oznacza bycie kapitanem Chelsea dla Cesara Azpilicuety?

Cesar Azpilicueta wypowiedział się na temat odpowiedzialności związanej z byciem kapitanem Chelsea, współpracy z Garym Cahilem oraz o pierwszych doświadczeniach z opaską kapitańską na początku kariery. Najpierw jednak, wrócił wspomnieniami do wygranego w Baku finału Ligi Europy.

Bycie kapitanem Chelsea

– Wiedziałem jak ciężkie jest to trofeum, po tym jak wygraliśmy je w 2013 roku. Pamiętałem, że potrzebowałem dwóch rąk, aby je podnieść! Towarzyszyły temu wielkie emocje. W takich chwilach po prostu się tym cieszysz, ponieważ jako kapitan przegrałem finał Community Shield i Carabao Cup i przed meczem ciążyło mi to z tyłu głowy.

– Wygrywanie trofeów i bycie liderem zespołu jest czymś wyjątkowym. Byłem pierwszym hiszpańskim zawodnikiem, który zrobił to w zagranicznym zespole. Dowiedziałem się o tym po fakcie i jest to dla mnie wielkie osiągnięcie, z którego jestem dumny. Odczuwałem silne emocje i mam nadzieję, że powrócą one z następnymi sukcesami.

Współpraca z Garym Cahilem

Gary był kapitanem w zeszłym roku, nawet jeśli nie był włączony w zespół. Zawsze mnie wspierał i pomagał w obowiązkach, które musieliśmy dzielić. Od kiedy zostaliśmy mianowani  kapitanem i vice-kapitanem zawsze pracowaliśmy razem, aby znaleźć odpowiednie rozwiązania.

– W zeszłym sezonie praktycznie cały czas byłem kapitanem na boisku i już do tego przywykłem, ale cały czas chce być lepszy. Jako kapitan daję z siebie sto procent, ponieważ jestem bardzo dumny ze swojej roli i zrobię wszystko, aby dobrze ją wykonywać.

Początki jako lider

– Kiedy byłem młody, nie byłem zaangażowany w bycie kapitanem, ponieważ zawsze grałem ze starszymi zawodnikami. W młodzieżowych drużynach byłem dwa lata młodszy od wszystkich, więc byłem otoczony bardziej doświadczonymi ludźmi. Następnie zaliczyłem debiut dla Osasuny w wieku 17 lat i dosyć szybko przeniosłem się do Marsylii.

– W młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii byłem kapitanem w U-17 i U-19, kiedy wygraliśmy Mistrzostwa Europy w 2007 roku. Byłem również kapitanem Hiszpanii U-21 podczas Igrzysk Olimpijskich.

– Kiedy trafiłem do Chelsea, wiedziałem jaka odpowiedzialność wiąże się z noszeniem opaski kapitańskiej. Dorastałem wraz z upływem czasu i miałem obok siebie wielkich zawodników. Miałem szczęście, że mogłem się od nich uczyć i starać się być sobą, dając z siebie wszystko.

Źródło: Chelsea Football Club

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW