Chelsea zaledwie remisuje z beniaminkiem - debiut Gilmoura! - Chelsea24News
Chelsea zaledwie remisuje z beniaminkiem – debiut Gilmoura!

Dzisiejsze spotkanie było doskonałą okazją do tego, aby wygrać pierwszy mecz na Stamford Bridge w tym sezonie ligowym. Nie udało się w spotkaniu z Leicester, jednak Sheffield wydawało się wiele łatwiejszym rywalem.

Początek spotkania ułożył się całkowicie po myśli Franka Lamparda i jego drużyny. The Blues dominowali na boisku i stwarzali sobie kolejne okazje, bramki mogli zdobyć Tammy Abraham oraz Mateo Kovacić. To właśnie ten pierwszy strzelił pierwszą bramkę w meczu, Anglik wykorzystał fatalny błąd bramkarza Sheffield i uderzył praktycznie na pustą bramkę. Po jakimś czasie było już 2-0, Abraham ponownie dobrze odnalazł się po błędzie rywali i zdobył swojego drugiego gola.

Druga połowa to już zupełnie inny obraz gry, a bramka w pierwszych minutach wyraźnie podcięła skrzydła zawodnikom Chelsea. Sheffield zaczęli grać odważniej i tworzyli sobie sytuacje, Chelsea natomiast nie potrafiła odnaleźć rytmu gry z pierwszej połowy. Choć nadal stwarzaliśmy sobie sytuacje, to gra była bardzo rwana, a zwłaszcza w sytuacjach defensywnych nie potrafiliśmy zachować spokoju. Do końca meczu drżeliśmy o ostateczny wynik.

Przez całą drugą połowę rywale stwarzali zagrożenie i tuż przed końcem przekuli to w drugiego gola. Kurt Zouma zdobył samobójczą bramkę tuż przed końcem regulaminowego czasu gry. Było 2-2.

Frank Lampard dokonał trzech zmian – na początku drugiej połowy Barkleya zmienił Willian, jednak to dwie kolejne były najciekawsze. Billy Gilmour zadebiutował w Chelsea, zmieniając Tammy’ego Abrahama, równocześnie na murawie pojawił się Michy Batshuayi – ten z kolei dał odpocząć Kovaciciowi.

Ostatecznie zremisowaliśmy to spotkanie i trzeba przyznać, że jest to zasłużony wynik. Przez całą drugą połowę Chelsea grała źle i zasłużenie zremisowała, spokojnie można mówić o najgorszym meczu The Blues pod wodzą Franka Lamparda. Niestety.