Porażka która wstydu nie przynosi - Liverpool z Superpucharem Europy! - Chelsea24News
Porażka która wstydu nie przynosi – Liverpool z Superpucharem Europy!

Po porażce z Manchesterem United nie było chyba fana Chelsea, który mógłby postawić wszystkie pieniądze na to, że Chelsea zwycięży w dzisiejszym pojedynku z The Reds. Cały świat przewidywał bardzo łatwy mecz dla tryumfatora Ligi Mistrzów. Tak jednak nie było – Chelsea pokazała ducha walki, Chelsea dzisiaj postawiła się rywalowi i była równorzędnym przeciwnikiem, jeżeli nawet nie lepszym.

Pierwsza połowa to odsłona, gdzie to właśnie drużyna Franka Lamparda była optycznie lepsza. The Blues stwarzali sobie sytuacje bramkowe, a jedną z nich wykorzystał Olivier Giroud. Wspaniałe podanie Pulisica, a Olivier Giroud wykorzystał sytuację sam na sam. 1-0 dla Chelsea! The Blues mieli okazję podwyższyć wynik, a Liverpool wydawał się zamroczony.

W drugiej połowie do głosu doszli faworyci spotkania, co bardzo szybko udowodnili bramką Mane. Azpilicueta złamał linię spalonego, a atak The Reds był bezlitosny. Mieliśmy 1-1. Wówczas spotkanie zaczęło być wyrównane, obie ekipy starały się atakować, co owocowało sytuacjami bramkowymi, jednak ostatecznie tak zakończył się regulaminowy czas gry. Mecz miała rozstrzygnąć dogrywka.

To Sadio Mane zdobył drugiego gola dla The Reds. Strata Pedro, szybka kontra Liverpoolu i mamy 2-1. Taki stan rzeczy nie potrwał jednak długo, gdyż niedługo potem w polu karnym rywala runął Tammy Abraham, a pani arbiter podyktowała rzut karny. Do jedenastki podszedł Jorginho i na pełnym spokoju przywrócił stan remisowy.

W drugiej połowie były sytuacje, jednak nie zobaczyliśmy już bramek. Mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne.

Ostatecznie to Liverpool został tryumfatorem dzisiejszego spotkania. Wszystko za sprawą Tammy’ego Abrahama, który przestrzelił ostatnią jedenastkę.