Lampard: Kante doznał kontuzji - Chelsea24News
Lampard: Kante doznał kontuzji
Lampard: Kante doznał kontuzji

Lampard: Kante doznał kontuzji

Czas na przedmeczową konferencję Franka Lamparda.

– Porażki zawsze cię czegoś uczą, jednak my przez większość spotkania kontrolowaliśmy mecz. Jaką lekcję wynieśliśmy? Nie należy popełniać błędów w defensywie grając z mocną drużyną, ponieważ to potem dużo kosztuje. Było tak wiele dobrych rzeczy w naszej grze. Były też dobre rzeczy, które nadal możemy poprawiać. Musimy przestać popełniać błędy, które przynoszą rywalom szanse bramkowe.

– Czy jestem optymistą? Oczywiście, ponieważ wierzę w tych piłkarzy, jestem dumny z tego że tu jestem. Wierzę w moich graczy, to się liczy.

– Superpuchar Europy bardzo dużo znaczy dla naszego klubu. Dwukrotnie miałem szansę się mierzyć w tym turnieju, dwukrotnie przegraliśmy. Przegraliśmy w Monachium, bardzo pechowo, wierzę, że damy z siebie wszystko. To kolejne trofeum dla klubu. Mam przeczucie, że jesteśmy w stanie konkurować z Liverpoolem i przybyliśmy tu, aby to zrobić.

– Czy potrzebujemy więcej doświadczenia? Kante jest dla nas niezwykle ważny, ale miał kontuzję. Zamierzam wystawić najlepszą drużynę, nie będę patrzył na wiek. Mount zasługuje na szansę, jeżeli mam mówić dokładniej. Nie boję się stawiać na młodych piłkarzy. Lubię u niego to jak walczy o piłkę i pracuje bez futbolówki. Chcemy się adaptować i szanujemy mocne punkty naszej drużyny. Czasami będziemy zmieniać nieco nasze podejście do meczu.

– N’Golo doznał drobnego urazu w meczu z Manchesterem United.

– Czy to będzie tydzień rollercoaster w wykonaniu Chelsea? To może być dobry przykład, jednak miałem już takie momenty w Derby County. Jestem na to przygotowany, to tydzień gdzie wszystko może się wydarzyć. Jestem gotów, nie boję się tego co przyniesie kolejny dzień.

– Zgadzam się, że odejście Hazarda to dla nas duża strata, jestem jego fanem, to jeden z najlepszych graczy na świecie. Przez ten czas był jednym z najbardziej efektywnych graczy klubu i liderem. Nie da się go zastąpić indywidualnie, jednak dobrą wiadomością jest fakt, że mamy grupę piłkarzy gotową do zrobienia kroku w przód. Chelsea zawsze podnosiła się po odejściu ważnych graczy takich jak Terry, Drogba czy Hazard.

– Chelsea wygrała wiele, jednak ciężko powiedzieć czym jest zwycięska mentalność, dla mnie to dobra atmosfera i więź. Nie chcę dawać ultimatum, mówiąc że porażka z Liverpoolem może oznaczać utratę zwycięskiej mentalności.

– Informacje o kontuzjach? Kante odniósł mały uraz i musimy podjąć decyzję co z nim. Willian i Rudiger trenują, ale są w różnych fazach treningów. Willian nie jest daleki od bycia fit, jednak wystawienie go w meczu o takiej intensywności może być problematyczne. Trenuje ciężko nad kondycją. Jutro będzie na ławce. Podobnie jak Rudiger.

– Jeżeli chodzi o Masona Mounta, nie chcę porównywać go, zwłaszcza ze sobą, jednak myślę że wykazuje wspaniałą etykę prac i wie jak chcemy grać. Jestem jego wielkim fanem i jestem pewien, że niebawem przyjdą bramki z jego strony.

– Kobieta arbitrem? To wspaniała wiadomość, cieszy mnie to, że będę częścią tworzenia historii. Futbol przeszedł długą drogę i myślę, że nadrabiamy pewne kwestie. Jestem bardzo zadowolony, to krok ku lepszemu.

Źródło: Football London

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW