Premier League: Manchester United vs Chelsea - Chelsea24News
Premier League: Manchester United vs Chelsea
Premier League: Manchester United vs Chelsea

Premier League: Manchester United vs Chelsea

Rozgrywki ligowe Chelsea rozpocznie meczem przeciwko Manchesterowi United. W przeciągu ostatnich 15 lat oba te zespoły należały i wciąż należą do ścisłej czołówki Premier League, jednak od jakiegoś czasu nie grają już pierwszych skrzypiec. Na przodzie stawki od kilku sezonów znajduje się Manchester City prowadzony przez Guardiolę, a także Liverpool z Jurgenem Kloppem na ławce. Przed pierwszym gwizdkiem przyjrzyjmy się nieco zarówno The Blues, jak i Czerwonym Diabłom.

Konferencje prasowe

W piątek miały miejsce konferencje prasowe obu menadżerów. Przed swoim debiutem, Lampard skierował w stronę dziennikarzy słowa, które powinny były przyświecać również poprzednim menadżerom zespołu ze Stamford Bridge. – … Gdybym był menadżerem Chelsea, którego zadowoli szóste, czwarte czy drugie miejsce to by to oznaczało, że jest coś nie tak. Anglik bronił również nieco swojego kolegi po fachu jakim jest Solskjaer.

Kwestie The Blues na konferencji poruszył również trener rywali. Solskjaer poruszył dwie ważne kwestie, zaznaczył między innymi to że zamierza postawić na młodzież z akademii, pierwszym takim piłkarzem ma być Mason Greenwood, następną sprawą są transfery. Norweg powiedział, że nie chce zbytnio skupiać się na tym kto może w przyszłości dołączyć na Old Trafford, ale na tym kto zostanie w Teatrze Marzeń na dłużej.

Zapisy obu konferencji dostępne są na naszym portalu.

Chelsea w preseasonie

Londyńczycy przed startem Premier League zwiedzili Irlandię, Japonię, Austrię i Niemcy. Podczas swego tourne rozegrali siedem spotkań. Bilans meczy towarzyskich w wykonaniu The Blues to cztery zwycięstwa(szczególnie cieszy zwycięstwo z Barceloną), dwa remisy oraz jedna porażka. Szkoleniowiec Chelsea skorzystał w tym czasie z trzydziestu sześciu różnych zawodników. Łączny dorobek zespołu to osiemnaście bramek. Ze względu na zakaz transferowy The Blues mogli pozwolić sobie jedynie na wykupienie Mateo Kovacicia, do zespołu dołączył również Christian Pulisic. Pozostałe wzmocnienia klubu ze Stamford Bridge to młodzi zawodnicy powracający z wypożyczeń.

Manchester United w preseasonie

Drużyna prowadzona przez Ole Gunnara Solskjaera rozegrała jedno spotkanie mniej. Czerwone Diabły wygrały wszystkie mecze przedsezonowe. Do Manchesteru United dołączyli Aaron Wan-Bissaka, Harry Maguire oraz Daniel James. To co może szokować to  liczba piłkarzy, którzy odeszli, bo takie manewry były zapowiadane podczas ubiegłego sezonu przez norweskiego szkoleniowca.

Chelsea oraz Manchester United w liczbach

  • Na 20 meczy otwierających Chelsea przegrała tylko raz (z Burnley; trenerem The Blues był wtedy Antonio Conte).
  • Chelsea(17) i Manchester United(18) mają na koncie najwięcej zwycięstw w meczach otwarcia*.
  • Frank Lampard, jako piłkarz wygrał przeciwko Czerwonym Diabłom 11 razy. Odniósł 10 porażek i 10 razy remisował. Legenda Chelsea jako w roli trenera wyszła zwycięsko ze wszystkich starć na Old Trafford.**
  • Ostatnia wygrana The Blues na Old Trafford miała miejsce w 2013 roku.
  • Na ostatnie 13 pojedynków z Chelsea, Czerwone Diabły wygrały 2 razy, sześciokrotnie remisowały i pięć razy uznawały wyższość ekipy ze Stamford Bridge.
  • To co może cieszyć sympatyków zespołu z czerwonej części Manchesteru to fakt, że na ostatnie 65 spotkań ligowych na Old Trafford, United przegrało tylko 6 razy.
  • Bilans Solskjaera w roli trenera przeciwko Chelsea to wygrana, przegrana i remis.

Komentarz

Wśród wygranych okresu przygotowawczego ze strony The Blues myślę, że można uznać Rosa Barkleya, który wygląda jakby ktoś tchnął w niego życie. Oczywiście optymizmem też napawa gra Masona Mounta, czy zdolności motoryczne Christiana Pulisica. Myślę, że w niebieskiej części Londynu zaszła najważniejsza zmiana. Chelsea ma u steru osobę z mentalnością człowieka, który umie wygrywać i nie boi się podejmować ciężkich decyzji. Przykładem jednej z nich jest natychmiastowe odsunięcie od składu Davida Luiza***. Dodatkowym atutem Lamparda jest zrobienie porządku w szatni. Z klubu odeszło wielu graczy, którzy nie byli sprowadzani ze względu na umiejętności, a na życzenie trenerów. Cóż ciężko powiedzieć, by poprzedni szkoleniowcy myśleli o klubie w sposób perspektywiczny.

OGS i jego Manchester United wygrali wszystkie spotkania przedsezonowe, jednak to o niczym nie świadczy. Podobnym przypadkiem jest chociażby okres przygotowawczy Czerwonych Diabłów, gdy ich trenerem był Louis Van Gaal. Dodatkowo co raz bardziej jest widoczne to co mówił, były szkoleniowiec obu ekip – Jose Mourinho. Mianowicie Solskjaer powoli staje się tylko maskotką. Wynika to chociażby z jego niekonsekwencji, gdy jeszcze w trakcie poprzedniego sezonu publicznie ‚karcił’ swoich piłkarzy, odgrażając się, że z klubu odejdą Ci którzy nie chcą być jego częścią. Jedyny transfer wychodzący z Old Trafford to Ander Herrera i Romelu Lukaku.

Pierwszy gwizdek rozbrzmi na Old Trafford o 17:30, 11 sierpnia.


*Nie chodzi o pierwszy mecz w całej lidze, a pierwszy mecz danego zespołu.

**Był to mecz Derby v. Manchester United – drużyna Franka Lamparda wygrała po karnych.

*** Dużo o tym pisaliśmy na portalu, jak i na grupie. Chodzi o otoczkę odejścia Davida Luiza do lokalnego rywala – Arsenalu.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW