Wynik gorszy od gry - The Blues remisują z Borussią - Chelsea24News
Wynik gorszy od gry – The Blues remisują z Borussią

Dzisiejsze spotkanie było ostatnim meczem kontrolnym przed rozpoczęciem sezonu. Frank Lampard nie będzie mógł już więcej testować, teraz zaczniemy grać spotkania o prawdziwą stawkę. The Blues grali dzisiaj z Borussią Mönchengladbach. Choć niebiescy dzisiaj jedynie zremisowali, to patrząc na samą grę, a szczególnie na liczbę stworzonych okazji, mecz mógł się bardzo podobać.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła po dość nieoczekiwanym błędzie Kepy, który w prostej sytuacji podał do rywala. Plea nie miał potem problemów z tym, aby umieścić piłkę w siatce strzałem zza pola karnego. Tuż przed końcem pierwszej połowy Chelsea przegrywała już dwoma bramkami, kiedy Borussia wykorzystała szybką kontrę (choć prawdopodobnie był tutaj spalony). Hoffman stanął oko w oko z Kepą i nie bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Trzeba jednak powiedzieć, że w dzisiejszym meczu Chelsea pudłowała na potęgę, sam Tammy Abraham mógł zdobyć kilka bramek, jednak raz za razem to Sommer był górą. Bramkarz gospodarzy pokonywał w pojedynkach wspomnianego Anglika, ale także Pulisica, Mounta czy Pedro. Chelsea w tym spotkaniu tworzyła sobie kolejne szanse, za to rywal nie miał ich zbyt wielu, jednak wynik był oczywisty – 2:0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie The Blues jeszcze mocniej podkręcili tempo gry i tworzyli kolejne szanse. Dość powiedzieć, że w pewnym momencie gracze Chelsea oddali kilka strzałów na bramkę Sommera w przeciągu 5-6 minut, żaden z nich nie był jednak na tyle celny, aby stał się bramką.

Dopiero indywidualna akcja Kovacicia dała bramkę Chelsea, jednak nie bezpośrednio. Chorwat był faulowany w polu karnym, a jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Tammy Abraham.

W międzyczasie w Chelsea nastąpiły zmiany, na boisku pojawili się Alonso, Kenedy, Giroud oraz Barkley. To właśnie ten ostatni był autorem drugiego trafienia dla Chelsea – podobnie jak w przypadku gola Abrahama, była to pewnie wykorzystana jedenastka. Karnego wywalczył Mason Mount.

Ważną informacją jest również fakt, że na boisku pojawił się N’Golo Kante, dla którego było to pierwsze spotkanie pod wodzą Franka Lamparda.

Chelsea zremisowała ten mecz 2-2, jednak tylko wynik może być czymś negatywnym. Niebiescy tworzyli sobie masę szans i przy okazji nie pozwalali rywalowi na zbyt wiele. Na pewno Frank Lampard ma jeszcze dużo do zmiany, jednakże można być zadowolonym z gry. Teraz czeka nas mecz z Manchesterem United.