Chelsea wygrywa z Barceloną! - Chelsea24News
Chelsea wygrywa z Barceloną!
Chelsea wygrywa z Barceloną!

Chelsea wygrywa z Barceloną!

Po dość niespodziewanej porażce z Kawasaki, przyszedł czas na spotkanie z Barceloną. Rywal był naturalnie wiele mocniejszy, jednak z drugiej strony Hiszpanie dopiero zaczynają swoje przygotowania do sezonu, a poprzedni przeciwnik był już w trakcie sezonu. Tak czy inaczej drużyna Lamparda chciała zmazać złe wrażenie i wygrać mecz z mistrzem La Liga.

Lampard postawił na dość mocną jedenastkę, gdzie na szpicy zagrał Tammy Abraham. Anglik pauzował w poprzednim meczu ze względu na drobny uraz, jednak dzisiaj był dostępny dla menedżera i pokazał że jest w stanie pełnić rolę pierwszego snajpera w klubie. Wychowanek Chelsea najpierw co prawda zmarnował stuprocentową sytuację, jednak niedługo potem wykazał się zimną krwią i pokonał Ter Stegena.

Początek meczu był trudny dla Chelsea, bowiem to Barcelona dyktowała tempo gry, wydawało się nawet, że The Blues byli nieco przestraszeni. Wraz z upływem czasu to jednak Chelsea zaczęła zyskiwać rezon, a wysoki pressing raz za razem się opłacał. Pod koniec połowy można było nawet powiedzieć, że to Chelsea była lepszą ekipą.

Druga połowa była podobna do pierwszej – znowu to Barcelona była lepszą drużyną, a Chelsea skupiała się głównie na bronieniu. Podobnie jednak jak w pierwszej odsłonie mimo przewagi w posiadaniu Barcelona nie stworzyła sobie zbyt wielu dobrych okazji. Nie da się jednak ukryć, że The Blues grali słabiej.

Po kilku zmianach Lamparda było widać mniejsze zrozumienie i zwyczajnie mniejszą jakość piłkarską w drużynie The Blues, to jednak nie przeszkodziło graczom z Londynu zdobyć drugiej bramki. Autorem został Ross Barkley, który fantastycznie uderzył zza pola karnego.

Tuż przed końcowym gwizdkiem cudowną bramką popisał się Ivan Rakitić. Chorwat uderzył z dystansu, a Kepa był bez szans.

Chelsea ostatecznie pokonuje Barcelonę w meczu, który można nazwać dobrym. Wiele aspektów coraz lepiej funkcjonuje w zespole Lamparda, widać szczególnie to jak ważny jest dla niego wysoki pressing oraz gra piłką. Teraz pozostaje szlifować to wszystko przed rozpoczęciem sezonu. Przed The Blues pozostały trzy mecze sparingowe – najbliższy za niecały tydzień z Reading.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW