Kovacic: Chcę ciężko pracować, walczyć na murawie i zdobywać bramki - Chelsea24News
Kovacic: Chcę ciężko pracować, walczyć na murawie i zdobywać bramki
Kovacic: Chcę ciężko pracować, walczyć na murawie i zdobywać bramki

Kovacic: Chcę ciężko pracować, walczyć na murawie i zdobywać bramki

Mateo Kovacić opowiedział o swoich odczuciach związanych z transferem do Chelsea.

– Ten transfer wiele dla mnie znaczy, ponieważ chciałem tutaj zostać odkąd tu trafiłem. Trafiłem na świetną grupę osób i jestem tu szczęśliwy. Chcę ciężko pracować i grać dobrze. Mam doskonałe relacje z fanami. Mieliśmy dobre mecze, były także te gorsze, ale ostatecznie wykonaliśmy dobrą robotę.

– Mój pierwszy rok w Chelsea był trudny, jednak myślę że sobie poradziłem. Oczywiście mogłoby być lepiej, jednak koniec końców zdobyliśmy trofeum, a to zawsze ważne. Zakończyliśmy ligę na trzeciej lokacie.

– Ważne było to, aby dobrze wypocząć, ponieważ mieliśmy trudny sezon, pełen wzlotów i upadków. Byliśmy zmęczeni fizycznie i mentalnie. Teraz jednak jesteśmy gotowi na nowy sezon. Nie mogę doczekać się ciężkiej pracy i wiem że będzie jej sporo. Nigdy nie miałem tak trudnego startu okresu przygotowawczego, trener jednak powiedział nam, że to bardzo ważne, abyśmy przygotowali się do tego sezonu odpowiednio. To najważniejszy moment w sezonie, gdyż masz jedynie miesiąc na przygotowanie się do całego sezonu. Przed nami wielkie spotkania, zagramy przecież w Superpucharze Europy. Musimy więc się przygotować na ważne spotkanie w tak wczesnej fazie sezonu.

– Nie mogę doczekać się pracy z Lampardem. Był wspaniałym graczem i pokazał w poprzednim sezonie, że jest dobrym trenerem. Nie mogę się doczekać nauki od niego, chcę nauczyć się zdobywać bramki, ponieważ nie strzelałem zbyt wiele w poprzednim sezonie! Być może nie jestem tego typu pomocników, jednak on także miał inne wspaniałe atrybuty. On zawsze ciężko pracował na boisku, więc chce się nauczyć to robić. Ciężko pracować, być walecznym i zdobywać gole!

– Na start zagramy dwa wielkie mecze, jednak mamy w składzie piłkarzy, którzy lubią grać w takich spotkaniach. Cały sztab i drużyna są zmotywowani. Chcę wygrywać wszystkie mecze i zdobywać trofea. Najważniejszą rzeczą w futbolu jest to aby cieszyć się piłką, grać dobrze i zdobywać trofea.

Źródło: Chelsea FC