Pierwszy mecz ery Lamparda za nami - Chelsea remisuje z Bohemians! - Chelsea24News
Pierwszy mecz ery Lamparda za nami – Chelsea remisuje z Bohemians!
Pierwszy mecz ery Lamparda za nami – Chelsea remisuje z Bohemians!

Pierwszy mecz ery Lamparda za nami – Chelsea remisuje z Bohemians!

Dzisiejsze spotkanie było rozpoczęciem nowej ery w klubie, ery Franka Lamparda. Nikt tak naprawdę nie wie ile potrwa przygoda Anglika w Chelsea, jednak każdy był ciekaw jak zaprezentuje się drużyna w pierwszym meczu pod jego wodzą. Można było się spodziewać tego, że nowy menedżer wystawi dwie jedenastki, które otrzymają po 45 minut.

W pierwszej połowie na murawie pojawili się następujący piłkarze: Caballero, Sterling, Azpilicueta, Guehi, Kenedy, Ampadu, Drinkwater, Palmer, Gallagher, Pedro, Batshuayi. Jedenastka była połączeniem doświadczenia oraz młodości – co ciekawe Azpilicueta zagrał dzisiaj jako środkowy obrońca, a Kenedy jako lewy defensor. Ethan Ampadu podobnie jak w kadrze narodowej wystąpił na środku pomocy. Jedyną bramkę w tej połowie zdobył Michy Batshuayi, Belg wykorzystał chaos w polu karnym i dopadł do piłki jako pierwszy, nie dając żadnych szans bramkarzowi Bohemians.

W drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie inną jedenastkę: Cumming, Zappacosta, Zouma, Chalobah, Maatsen, Bakayoko, Gilmour, Baker, Piazon, Brown, Ugbo. Realizator meczu przedstawił ten skład w formacji 433 (to zmiana wobec formacji 4231 z pierwszej połowy).

The Blues mieli kilka sytuacji, jednak były to głównie uderzenia z linii pola karnego. Najpierw Bakayoko a potem Gilmour uderzali z około dwudziestego metra. Billy Gilmour miał jeszcze inną sytuację, jednak wówczas uderzył obok bramki.

Pod koniec spotkania wydarzyło się coś niespodziewanego – Bohemians zdobyli bramkę wyrównującą. Ian Maatsen wyraźnie zaspał i to właśnie z jego strony uderzono na bramkę bezradnego Cumminga.

The Blues ostatecznie remisują w pierwszym meczu sparingowym, a Frank Lampard ma sporo materiału do analizy.