Karen Carney kończy karierę! - Chelsea24News
Karen Carney kończy karierę!
Karen Carney kończy karierę!

Karen Carney kończy karierę!

Kapitanka Chelsea FC Women – Karen Carney ogłosiła, że jutrzejsze spotkanie pomiędzy Anglią, a Szwecją będzie jej ostatnim w karierze. Obie reprezentacje zmierzą się w meczu o trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata rozgrywanych we Francji.

31-latka dla The Blues grała od 2015 roku, a w między czasie stała się kapitanką drużyny. Carney zajmuje również drugie miejsce pod względem występów dla reprezentacji Anglii. Więcej spotkań rozegrała jedynie Fara Williams.

Oświadczenie Karen Carney:

– Jestem niesamowicie dumna, że osiągnąłem tak wiele w tym sporcie, ale teraz nastał odpowiedni czas, aby przejść na emeryturę. Możliwość gry dla reprezentacji Anglii była moją największą ambicją, a granie dla tego kraju na czterech turniejach mistrzostw świata oraz igrzyskach olimpijskich przekroczyło moje najśmielsze marzenia, jakie miałam podczas swojego pierwszego meczu.

-Chciałbym podziękować mojej rodzinie i przyjaciołom, oraz wszystkim, z którymi grałam i z którymi współpracowałam. Dziękuje także całej drużynie i sztabowi reprezentacji Anglii. Wszystko im zawdzięczam.


Źródło: TalkSport