Telegraph: Lampard wydaje się faworytem do objęcia Chelsea - Chelsea24News
Telegraph: Lampard wydaje się faworytem do objęcia Chelsea
Telegraph: Lampard wydaje się faworytem do objęcia Chelsea

Telegraph: Lampard wydaje się faworytem do objęcia Chelsea

Chelsea może mieć problem ze znalezieniem wielu kandydatów do roli następcy Maurizio Sarriego. Nie jest tajemnicą, że Włoch pragnie wrócić do Serie A, a zainteresowany jego usługami jest Juventus. The Blues wypuszczą menedżera dopiero wtedy, gdy sami znajdą odpowiedniego kandydata. Lampard od początku był brany pod uwagę, jednak jego krótki staż budził wątpliwości u niektórych osób w klubie. Chelsea może być jednak niejako zmuszona zaoferować posadę Lamprdowi już teraz, ponieważ nie ma zbyt wielkiego wyboru na rynku.

Szkoleniowiec Ajaksu, Erik ten Hag ma wielu zwolenników na Stamford Bridge, jednak holenderskie źródła mówią o tym, że nie chce on opuszczać Amsterdamu, a gdyby miał taki zamiar, to zgłosiłby się po niego prawdopodobnie również Bayern.

Max Allegri natomiast ma zamiar wziąć sobie urlop przed podjęciem kolejnej pracy, dodatkowo w Chelsea niespecjalnie chcą zatrudniać kolejnego Włocha.

Gareth Southgate potwierdził chęć pozostania w reprezentacji, jest on także przekonany, że Steve Holland nie odejdzie w trakcie przygotowań do Mistrzostw Europy.

Javi Gracia parafował kontrakt z Watford kilka miesięcy temu, poza tym mówi się o tym, że jego obecny pracodawca zażądałby ogromnych sum za rozwiązanie umowy.

To wszystko oznacza, że najbardziej dostępnym rozwiązaniem oprócz Lamparda są Espirito Santo oraz Laurent Blanc.

Mimo nikłego doświadczenia w roli menedżera, Lampard brany jest pod uwagę ze względu na więź z kibicami oraz chęć stawiania na młodych graczy. Młodzi zawodnicy The Blues mają być podekscytowani myślą pracy dla Franka Lamparda. Dodając do tego zakaz transferowy może wyjść na to, że Lampard będzie perfekcyjnym wyborem na ten trudny czas, a dla niego będzie to idealny moment, aby zacząć budować swoją legendę w klubie – tym razem w roli menedżera.

Źródło: Telegraph

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW