UEFA Super Cup 2019 - informacje - Chelsea24News
UEFA Super Cup 2019 – informacje

Po wczorajszym zwycięstwie Liverpoolu nad Tottenhamem w finale Ligi Mistrzów poznaliśmy ostateczny skład meczu o superpuchar Europy. Spotkanie to co roku rozgrywane jest pomiędzy zwycięzcami Ligi Europy i Ligi Mistrzów.

14 sierpnia o godzinie 21:00 czasu polskiego na Vodafone Park w Stambule Chelsea zmierzy się z Liverpoolem. Podczas spotkania po raz pierwszy w historii UEFA Super Cup zostanie wykorzystana technologia VAR.

Mecz pomiędzy The Blues The Reds będzie pierwszym w historii UEFA Super Cup, w którym wezmą udział dwie angielskie drużyny. Wcześniej drużyny z tego samego kraju spotkały się w tym meczu siedmiokrotnie – pięć razy były to hiszpańskie zespoły (2006, 2014, 2015, 2016 i 2018) oraz dwa razy włoskie (1990 i 1993).

W przypadku remisu po 90 minutach rozegrana zostanie dogrywka. Jeśli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia czekać nas będą rzuty karne. Na ławce może znajdować się dwunastu zawodników, a trenerzy będą mieli do dyspozycji cztery zmiany (czwarta może zostać zarządzona tylko w dogrywce).

Zwycięzcom UEFA Super Cup zostanie wręczone 40 złotych medali oraz trofeum ważące 12,2 kilograma i mierzące 58 centymetrów wysokości. Zespół, który wygra puchar trzy razy z rzędu lub w sumie pięć razy otrzyma oryginalną kopię trofeum na stałe. Do tej pory tego zaszczytu dostąpiły jedynie dwie drużyny – FC Barcelona oraz AC Milan.

Dla Chelsea będzie to czwarty mecz w Superpucharze Europy (1998, 2012, 2013)*, natomiast dla Liverpoolu już szósty (1977, 1978, 1984, 2001, 2005).